Srbija lider grupe A posle ubedljive pobede protiv Luksemburga

Fudbal 04. sep 202119:57 > 22:28 5 komentara
Aleksandar Mitrović
REUTERS/Novak Djurovic

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Luksemburg sa 4:1 u meču četvrtog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. Aleksandar Mitrović bio je dvostruki strelac na stadionu "Rajko Mitić", učestvovao je i kod trećeg pogotka (autogola). Konačan rezultat postavio je Nikola Milenković u poslednjim trenucima meča. Istakao se i Filip Kostić sa dve asistencije.

Srbija je zasluženo pobedila Luksemburg i nastavila trku sa Portugalom za prvo mesto u grupi. Obe selekcije imaju po deset bodova, ali su Orlovi prvi zbog bolje gol razlike.

Od prvog minuta su izabranici Dragana Stojković krenuli napadački, žargonskim rečnikom “visio je gol” sve do 22. minuta kad je Aleksandar Mitrović krunisao odličnu akciju i asistenciju Sergeja Milinković-Savića za vođstvo od 1:0.

Desetak minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0, ovog puta je Filip Kostić odlično centrirao, a Mitrović udarcem glavom postigao drugi gol na meču.

Mitrović je sa nova dva gola, ukupno sedam u četiri meča, ubedljivo najefikasniji fudbaler u evropskoj zoni kvalfikcija za Svetsko prvenstvo 2022.

U nastavku meča Orlovi su želeli što pre da postignu treći gol i reše utakmicu, ali nije bilo dovoljno koncentracije u napadu.  Gosti su pomalo neočekivano uspeli da smanje rezultat u 75. minutu efektnim golom Tila, ali su srpski fudbaleri vrlo brzo vratili stvari na svoje mesto.

Treći gol bio je zapravo autogol u akciji Radonjića u kojoj je učestvovao Mitrović i doživeo povredu jagodične kosti.

Konačan rezultat, baš kao i pre nekoliko dana na prijateljskom meču sa Katarom, postavio je Nikola Milenković posle nove asistencije i centaršuta Filipa Kostića.

Najbolji srpski fudbaleri u naredniom kolu u utorak 7. septembra gostiju u Dablinu selekciji Republike Irske.

Irci izbegli poraz u Dablinu protiv Azerbejdžana

Irci su u subotu igrali samo nerešeno 1:1 kao domaćini protiv Azerbejdžana. Gosti su poveli golom Mahmudova u završnici prvog poluvremena, a bod domaćoj selekciji doneo je Šejn Dafi tri minuta pre kraja meča.

—————–

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi odlučio se za drugačiji sastav od onog koji je pre par dana nastupao u prijateljskoj utakmici protiv Katara.

Dva tima su igrala u sledećim sastavima:

SRBIJA: Rajković – Milenković, Nastasić, Pavlović – Lazović, Lukić, Gudelj, Kostić – Tadić, A. Mitrović, Milinković Savić.

LUKSEMBURG: Moris – Karlson, Mahmutović, Šano, Jans – Bareiro, Martins, Sinani, Til, Pinto – Rodrigeš

Srbija je u martu zabeležila dve pobede i remi. Trenutno je na drugom mestu grupe A, sa tri boda manje od vodećeg Portugala, koji ima utakmicu više.

Orlovi su pre samo nekoliko dana u prijateljskom meču ubedljivo savladali Katar (4:0), pa javnost sa velikim očekivanjima dočekuje meč protiv Luksemburga.

Tok meča:

96. min – GOOOL! Ponovo je odlično centrirao Kostić, a Nikola Milenković udarcem glavom četvrti put primorao golmana gostiju da vadi loštu iz mreže.

95. min – drugi žuti, odnosno crveni karton za Rodrigeza, gosti završavaju meč sa 10 igrača

93. min – Odična akcija, lopta je išla od Jovića, do Vlahovića i Kostića, ali Radonjić iz dobre pozicije šutirao preko gola

91. min – Nemanja Maksimović ulazi u igru umesto kapitena Tadića, izmenu je imala i gostujuća selekcja

90. min – turski arbitar je produžio meč za pet minuta

84. min – Jović je zamenio Mitrovića, a Veljković je ušao u igru umesto Nastasića

82. min – Mitroviću i Šenou je posle sudara prilikom gola morala da se ukaže medicinska pomoć, srpskom golgeteru je stradala jagodična kost.

81. min – GOOOOL! Autogol Šenoa posle akcije Radonjića, centaršuta sa desne strane, Šeno i Mitrović su skočili, srpski golgeter šutirao glavom, golman odbio, ali je Šeno poslao loptu u mrežu svoje selekcije

78. min – mogla je Srbija odmah da vrati dva gola prednosti, ali Vlahović nije bio dovoljno koncentrisan posle oldičnog centaršuta kapitena Tadića, ubrzo je šansu imao i Sergej-Milinković Savić

77. min – GOL za Luksemburg, Oliver Til je sjajno šutirao posle kombinacije sa Rodrigezom i efektno savladao Rajković

74. min – oba tima drže visok tempo, posle pokušaja Radonjića, u kontri su bili gosti, ali je Rajković pratio akciju

70. min – Dragan Stojković se odlučio za dvostruku izmenu, izlašli su Lukić i Lazović, ušli Vlahović i Radonjić

66. min – korner za goste, prethodno je opasno pretio Rodrigez

58. min – Srbija pokušava da dođe do trećeg gola, prvo je šutirao Kostić, a onda je faul u napadu napravio Tadić

Soccer Football - World Cup - UEFA Qualifiers - Group A - Serbia v Luxembourg - Rajko Mitic Stadium, Belgrade, Serbia - September 4, 2021 Serbia coach Dragan Stojkovic reacts Srbija Luksemburg Piksi

51. min – pokušaj Lukića, ali je šutirao preko gola posle akcije Tadića

49. min – korner za Srbiju, prethodno je Milinković-Savić proigrao Lazovića

47. min – dva vezana kornera za goste, Pavlović je raščistio situaciju pred golom Srbije

46. min – počelo je drugo poluvremenu, izmena u timu Luksemburga, Til je zamenio Mahmutovića

I u Fulamu slave golove Aleksandra Mitrovića

Zavidnu podršku imaju srpski fudbaleri, na tribinama stadiona „Rajko Mitić“ je oko 15.000 gledalaca

Srbija Luksemburg Serbia fans inside the stadium before the match navijači

45+4 – kraj prvog poluvremena

45+3 – prva prilika za Luksemburžane, stvorila se gužva pred golom Orlova, ali je Bareiro bio neprecizan

45 +1 – brza kontra preko Kostića, nova šansa za Mitrovića, zatim i Milinković-Savića, koji odigrava petom, atraktivno, ali bez završnice

44. min – sad je Tadić dobio žuti karton nakon prekrašaja nad Martinsom

41. min – prvi korner za goste, zatim i drugi, ali daleko od opasnosti za gol Predraga Rajkovića.

Srbija - Luksemburg 05 gol Mitrovica
Print screen Sport Klub

35. min – GOOOL!!! Školska akcija Orlova, odlično je sa leve strane centrirao Filip Kostić, a Mitrović svojim drugim golom, ukupno sedmim u kvalifikacijama dovodi Srbiju u vođstvo od 2:0.

34. min – prvi žuti karton na meču dobio je Martins posle nesportskog faula nad Tadićem.

29. min – majstorija Tadića, dribling i centaršut, ali Mitrović ovog puta nije uspeo da matira golmana gostiju.

Soccer Football - World Cup - UEFA Qualifiers - Group A - Serbia v Luxembourg - Rajko Mitic Stadium, Belgrade, Serbia - September 4, 2021 Serbia's Aleksandar Mitrovic scores their first goal Srbija Luksemburg
Srbija Mitrović gol Luksemburg

22. min – GOOOOL!!! Fantastično je Sergej Milinković Savić proigrao Mitrovića, a golgeter Orlova ne greši – 1:0

21. min – Srpski fudbaleri pritiskaju goste, gol visi u vazduhu

19. min – dobra prilika za Dušana Tadića sa leve strane, ali golman Moris brani njegov udarac

Srbija - Luksemburg 01 šansa

15. min – prva prava prilika za Srbiju, Kostić je centrirao sa leve strane, ali je Mitrović udarcem glavom poslao loptu pored desne stative

13. min – prvi duži prekid nakon što je Pavlović faulirao Bareira

10. min – Gosti su prvi put zapretili, ali je opasnost otklonjena

7. min – prvi, a odmah i drugi korner za Orlove, Luksemburg se odbranio

6. min – Tadić je pokušao da lobuje izletelog golmana gostuju, ali nije uspeo da pogodi gol.

3. min – prvi napad Srbije, Lazović je dobro prošao jednog igrača Luksemburga, ali nije uspeo da uputi upotrebljiv centaršut.

Utakmice reprezentacije Srbije ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)