Štefen za radost Švajcaraca na Karađorđu

Fudbal 25. mar 202320:19 0 komentara
REUTERS/Marko Djurica

Renato Štefen je postigao tri gola za manje od pola sata i poveo Švajcarsku ka ubedljivoj pobedi protiv Belorusije 5:0 u okviru grupe I. Meč je odigran na stadionu Karađorđe u Novom Sadu, jer Belorusija odlukom UEFA svoje mečeve kao domaćin igra na neutralnom terenu.

Nisu imali Švajcarci ozbiljnog rivala u Belorusima. Štefen je pogodio u 4, 17 i 29. minutu i sve je već posle pola sata završeno. U drugom poluvremenu pogodili su i Granit Džaka i Amduni.

U drugom meču ove grupe Izrael i reprezentacija Fudbalskog saveza Kosova igrale su nerešeno 1:1. Kosovo je povelo autogom Dase u 36. minutu, dok je u 56. minutu konačan rezultat postavio Perez.

Turska je posle preokreta u okviru grupe D u Jerevanu savladala Jermeniju 2:1. Domaći su poveli autogolom Kabaka u 10. minutu. Do kraja poluvremena je poravnao Kokču, dok je tri boda Turcima doneo Akturolu u 64. minutu.