Svaka čast: Mitar postigao jubilarni 100. gol u engleskom fudbalu

Fudbal 08. feb 202222:09 > 09. feb 2022 00:14 1 komentar
Fulam Milvol Aleksandar Mitrovic of Fulham scores their team's first goal during the Sky Bet Championship match between Fulham and Millwall at Craven Cottage on February 08, 2022 in London, England. Fulham v Millwall - Sky Bet Championship
(Photo by Alex Davidson/Getty Images)

Fulam nakon 50 minuta igre vodi protiv Milvola sa 2:0 u meču 32. kola Čempionšipa, a oba gola postigao je Aleksandar Mitrović.

#related-news_0

Mitrović je mrežu gostiju iz južnog Londona najpre pogodio u 29. minutu, zatim i u 50. minutu.

Bili su to njegovi 29. i 30. gol na 28 utakmica u Čempionšipu ove sezone i on je ubedljivo prvi strelac lige sa deset golova više od Čileanca Breretona iz Blekburna na drugom mestu.

I ne samo to. Drugi Mitrovićev pogodak protiv Milvola bio je jubilarni 100. u engleskom fudbalu otkako je 2015. stigao na Ostrvo iz belgijskog Anderlehta.

Mitrović je prvo igrao za Njukasl u čijem je dresu ukupno postigao 17 golova: 10 u Premijer ligi, četiri u Čempšionšipu i tri u Liga kupu.

Za Fulam je za sada postigao 83 gola. Od toga 14 u Premijer ligi, 68 u Čempionšipu i jedan u Liga kupu. Zanimljivo je da još nikad nij bio strelac u FA kupu.

U svakom slučaju, čestitke sjajnom golgeteru na jubilarnih 100 golova u engleskom fudbalu.