“Sve staje kad igra reprezentacija”: Orlovi ujedinili muškarce i žene

Fudbal 28. nov 202219:09 16 komentara

Za vreme trajanja utakmice ulice u Srbiji bile su praktično prazne - svi su ispred televizora pratili rolerkoster koji je navijačima priredila ekipa Orlova. Bilo je to nešto više od 90 minuta navijanja, ovacija, velikih očekivanja i razočaranja. Ipak, nade i dalje ima.

Retko se dešava, ali i to je moguće. Fudbal je ujedinio muškarce i žene. U jednom beogradskom lokalu orlove su bodrili zajedno, najpre uz himnu…

Kada je himna prošla, igrači zauzeli teren – navijači su još više verovali u fudbalere Srbije.

„Srbija pobeđuje“.

N1: Da li očekujete da ćemo proći grupnu fazu?

„Da, očekujem, imamo šanse, mi prolazimo“.

„Sve staje kad igra reprezentacija“.

Prvi gol dala je reprezentacija Kameruna. Pre toga, nekoliko šansi imali su i orlovi.

Glas navijača iz Beograda kao da se čuo u Dohi. Reprezentativci Srbije su u prvom poluvremenu dali jedan, pa drugi gol.

Početak drugog poluvremena, mnogi su čekali uz semenke, pivo, ali i očekivanja.

„Očekujemo još minimum dva gola“

„Igrao sam 7 plus, tako da još četiri gola čekam, biće 6:1 i taman“

„Mitrović glavom daje i jedan od Vlahovića, to je to, 5:1 očekujemo da će biti krajni rezultat na ovoj utakmici bez toga ništa“.

Želje navijača, nisu se ostvarile. Iako su orlovi vodili ubedljivo, utakmica je završena nerešeno – 3:3. A, da li je igra orlova bila dobra ili ne, analiziraju oni koji su ih pratili preko ekrana.

„Loše smo mnogo odigrali, čuvali smo rezultat na 3:1, to stvarno nije trebalo, čini mi se da su izmene malo zastale i da smo morali bolje da igramo i da kondicija nije bila na mestu“.

„Mislim da su ova dva gola bila tako glupa, mislim da smo zaslužili sad da pobedimo“.

Novu priliku da pokažu šta još znaju, i možda ostvare prvu pobedu na Svetskom prvenstvu – orlovi imaju već u petak, za kada je zakazana utakmica sa fudbalerima Švajcarske.