Teški dani za Paunovića u Čempionšipu, Jokanović mu ih dodatno zagorčao

Fudbal 23. nov 202123:28 0 komentara
Slavisa Jokanovic manager of Sheffield Utd look on during the Sky Bet Championship match at the Select Car Leasing Stadium, Reading. Picture credit should read: Šefild
David Klein / Sportimage via Guliver

Fudbaleri Šefild Junajteda pobedili su kao gosti ekipu Redinga 1:0 u utakmici 19. kola Čelmpionšipa.

Bio je to duel srpskih trenera u Čempionšipu. Na klupi domaćeg Redinga sedeo je Veljko Paunović, kod gostiju Slaviša Jokanović. Uspešniji je bio Šefild Junajted. Jedini gol na utakmici postigao je Džejden Bogl u 56. minutu.

Meč je produžen čak 13 minuta zbog ukazivanja pomoći gostujućem fudbaleru Džonu Fleku.

Čelnici Engleske fudbalske lige (EFL) su tokom nedelje kaznili Reding oduzimanjem šest bodova zbog kršenja finansijskog pravila. Nakon ovog poraza Paunovićev tim se sad nalazi na 20 mestu sa 17 bodova, samo dva više od ekipe Piterboro koja se kao treća otpozadi nalazi u zoni ispadanja.

Jokanovićev Šefild Junajted je na 16. mestu sa 23 boda.

U ostalim mečevima 19. kola Čempionšipa igranim u utorak postignuti su rezultati: Blekpul – Vest Bromič Albion 0:0, Koventri Siti – Birmingem Siti 0:0, Midlsbro – Preston Nort End 1:2 i Notingem Forest – Luton Taun 0:0.
Tabela: Fulam 41, Bornmut 40, VBA 33, Koventri 32, Stouk 31, KPR 29, Hadersfild 28, Blekburn 27, itd.