Težak poraz Partizana u Beogradu, Fejenord se vraća u Roterdam sa tri gola viška

Fudbal 10. mar 202220:38 > 20:54 27 komentara
Vujačić Partizan-Feyenoord, Fajenord, Fejenord, UEFA Liga Konferencija, Conference League, Beograd, Srbija 10.3.2022.
Pedja Milosavljevic/STARSPORT/

Fudbaleri Partizana doživeli su težak poraz od Fejenorda 2:5 u Beogradu u prvoj utakmici osmine finala UEFA Lige konferencije.

Povezane vesti

Nije mogao da se nasluti ovakav epilog nakon prvog poluvremena i početka drugog. Međuim, zasluženo su gosti iz Holandije stekli veliku prednost pred revanš u Roterdamu.

Dva puta su crno-beli vodili, 1:0 golom Natha i 2:1 na startu drugih 45 minuta pogokom mladog Jovića, koji je još u prvom poluvremenu zamenio Izraelca.

Upravo je povreda iskusnog Natha umnogome kumovala ovakvom raspletu. Kao i izostanak prvog strelca Rikarda, koji nije imao pravo igranja zbog crvenog kartona.

Odsustvo dva iskusna inostrana igrača bilo je na kraju veliki hendikep za Partizan.
Fudbaleri Fejenorda su imali i sreće da su ekspresno uspevali da izjednače svaki put kad bi crno-beli došli u vođstvo.

Na žalost, drugo poluvremenu potpuno je pripalo Holanđanima I na kraju su zasluženo pobedili. Ubedljivo.

SofaScore

Trener Aleksandar Stanojević odlučio se za sledeći sastav:

Partizan: Popović – Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić – Marković, Natho, Menig – Milovanović. Trener: Aleksandar Stanojević.

#social-embed_2

Njegov kolega Arne Slot opredelio se za ovih 11 igrača.

Fejenord: Bidžlou – Grtruda, Traumer, Sesi, Malasija – Tornstra, Aursnes, Kokču – Nelson, Desers, Sinistera.

Glavni sudija je Maurisio Marijani koji je ove sezone vodio tri meča grupne faze Lige Evrope, a sudio je i u kvalifikacijama za drugo po snazi evropsko takmičenje.

Pomagali su mu Danijele Bindoni i Alberto Tegoni, dok je četvrti sudija bio Mihael Fabri.

Zanimljivo je da je Arne Slot bio trener AZ Alkmara u sezoni 2019/20. Tada se ovaj holandski klub takmičio u istoj grupi Lige Evrope sa Partiznom i na kraju bio uspešniji od crno-belih. Osvojio je drugo mesto iza Mančester Junajteda, Partizan je bio treći i završio takmičenje.

Uživo:

92′ – Težak poraz

90′ – Meč je produžen za dva minuta

82′ – Milovanović je pokušao glavom, ali je šutirao pravo u golmana Fejenorda

77′ – GOL! Novi pogodak Tornstre. Mnogo su brži i opasniji holandski fudbaleri

75′ Holender, Baždar i Lutovac ušli su u igru, izašli su Jojić, Marković i Živković

72′ – za razliku od holandskih fudbalera njihovi navijači ne zaslužuju pohvale. Kako gosti daju gol, tako se njihovi navijači zaleću na ogradu ka policiji i sve vreme nešto bacaju ka južnoj tribini.

71′ – GOL! Fejenord je poveo sa 4:2, zasluženo. Kolumbijac Sinistera je postigao sjajan gol

66′ – Marko Živković je ušao sa pozicije desnog beka, snažno šutirao ali je golman gostiju odbio loptu

64′ – GOL! Holanđani vode sa 3:2, strelac Gertruida

57′ – Jevtović ulazi u igru umesto Meniga

54′ – sad je i Kogdžu zapretio, srećom nije pogodio, ali niko mu nije izlašao u blok…

53′ – Nova šansa za goste, u prilici je bio Nelson, šutirao je pored gola

51′ – GOL! Kratko je trajala nova prednost Partizana, ponovo su Holanđani brzo izjednačili. Strelac je bio Desers. Popović je samo kratko zakačio loptu…

46′ – GOOOOLLLL!!! Odličan početak drugog poluvremena za Patizan. Živković je centrirao sa desne strane, lopta je odbijena do Jovića, mladi napadač šutirao je iz prve precizno i matirao golmana Fejenorda – 2:1!

45+1′ – kraj prvog poluvremena. Izlazak iz igre povređenog strelca Natha mnogo je poremetio igru Partizana. Gosti iz Roterdama su se pokazali kao izuzetno opasan tim.

43′ – Brzonogi Sinistera pravi velike probleme odbrani crno-belih

39′ – Fejenordu poništen gol zbog ofsajda

38′ – Velika prilika za Fejenord! Srećom, Seničanin je oldično reagovao i uspeo da osujeti Sinisteru

25′ – Sad su Holanđani preuzeli inicijativu, srećom Popović čuva gol

21′ – Velika šansa za Vujačića! Jojić je izveo korner, Urošević poslao loptu na drugu stativu, tu su bili Jović i Vujačić, ovaj drugi je prvi reagovao i poslao loptu visdiko iznad gola…. Štea, Jović je bio u povoljnijoj poziciji. Velika šansa!

20′ – GOL! Fejenord je izjednačio! Iskusni Tornstra! Precizno je gađao, Popović je bio nemoćan.

17′ – Jović se odmah našao u šansi

16′ – Natha je zamenio mladi Jović

15′ – Gužva! Došlo je do koškanja fudbalera oba tima, jer igrači Fajenorda prethodno nisu želeli da izbace loptu kada je Natho završio na zemlji.

Natcho Natho Menig Partizan-Feyenoord, Fajenord, Fejenord, UEFA Liga Konferencija, Conference League, Beograd, Srbija 10.3.2022.

13′ – GOOOOOLLLL!!! Natho je odigrao dupli pas sa Menigom i sjajno gađao – 1:0! Na žalost, tom prilikom se povredio i zatražio izmenu

11′ – Novi napad Holanđana, li je sudija svirao faul jednog igrača Fejenorda

Miloš Jojić Partizan-Feyenoord, Fajenord, Fejenord, UEFA Liga Konferencija, Conference League, Beograd, Srbija 10.3.2022.
Pedja Milosavljevic/STARSPORT (Miloš Jojić)

07′ – Druga opasna situacija ispred gola Partizana, zapretio je i Gertruida

06′ – Prva prilika za Fejenord, šutirao je bivši fudbaler Arsenala Nelson, ali je Popović bio na pravom mestu

Vatromet Stadion JNA
Foto Sport Klub/Maja Todić

02′ – Navijači Partizana napravili su vatromet na obližnjoj zdradi

01′ – Utakmica je počela

Incident! Navijači Fejenorda bacili su baklju na navijače Partizana na severnoj tribini!

Utakmica bi trebalo da počne za desetak minuta….