Težak zadatak za Zvezdu: Rendžers slavio u Glazgovu 3:0

Fudbal 10. mar 202223:07 > 23:13 4 komentara
Rendžers
Reuters/Carl Recine

U prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope Rendžers je u Glazgovu savladao Crvenu zvezdu 3:0.

A sve je počelo kao iz snova. U petom minutu zatresla se prvi put mreža Rendžersa i to posle sjajnog udarca Kataija iskosa sa leve strane u kontra ugao. Ali sekund kasnije počeo je košmar koji je doslovno trajao čitavu utakmicu. Pogodak je, opravdano poništen zbog ofsajda. Tu situaciju gledao je VAR, a gledao je i situaciju iz 10. minuta. U prvi mah sudija ništa nije sudio, ali posle konsultacija sa VAR, video je da Srnić nije povukao nogu i ona je došla u kontakt sa nogom Kenta u šesnaestercu što je značilo penal. Siguran izvođač sa bele tačke bio je Džejms Tavernije.

Zvezda nije izgubila glavu. Samo tri minuta kasnije postigla je novi gol. Ponovo je Katai zatresao mrežu. Ali je ponovo poništen zbog ofsajda. Ponovo je VAR presudio. I samo dva minuta kasnije, ponovo Rendžers odgovara. Ovog puta je Eraković nesrećno intervenisao, lopta je došla do noge Morelosa i ovaj je iz neposredne blizine savladao Borjana, za 2:0.

Crveno-beli su dobili priliku i treći put da daju gol. Ovog puta je Katai izborio penal u 24. minutu. On sam je preuzeo odgovornost, ali je sjajan veteran MekGregor odbranio i praktično ugasio nade Zvezde u srećan kraj večeri.