Totenhem produbio krizu Čelsija

Fudbal 26. feb 202316:48 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

U derbiju 25. kola Premijer lige Totenhem je na svom terenu savladao gradskog rivala Čelsija 2:0.

Bez pobede od 15. januara. Samo ta jedna u poslednjih 11 utakmica u svim takmičenjima. Jasno je da može da se priča o agoniji u Čelsiju, a ceh će vrlo verovatno i to vrlo brzo platiti trener Grem Poter. Jer i mnogo veća imena su za mnogo manje bez problema otpuštana.

Videlo se i u ovom derbiju da Poter luta u traženju igre i idealne postave. A videlo se i da nema kontrolu nad ekipom. To se posebno primetilo na kraju prvog poluvremena kada je Hakim Zijeh napravio veliku glupost, ošamario Emersona Rojala i dobio zasluženo direktan crveni karton.  Taj karton je posle pregledavanja VAR poništen, ali glavno je pitanje a šta je Poter i očekivao od čoveka koji je bio na izlaznim vratima u januarskom prelaznom roku, koga je od odlaska delila jedna administrativna glupost i to baš Čelsija, a sam je želeo da ode? Od tog propalog transfera Zijeh je na na tri od četiri utakmice bio starter, a samo je protiv Vest Hema ušao sa klupe.

U prvom poluvremenu Čelsi je delovao čak malo i bolje od protivnika. Čak je ekipa uspela da prevaziđe i rani izlazak iz igre zbog povrede jednog od najvažnijih igrača Tijaga Silve, već u 19. minutu. Ali šokantan početak drugog poluvremena nije.

Posle samo 10-ak sekundi drugog poluvremena Totenhem je poveo posle golčine Olivera Skipa. To je inače njegov prvi gol u karijeri u seniorskom pogonu Spursa. Čelsi je pokušavao da dođe do makar do izjednačenja, ali je sve snove o tome da bi mogao da izađe bez poraza iz londonskog derbija sahranio najbolji strelac Totenhema Hari Kejn u 82. minutu, pošto je sjajno pokupio loptu koju mu je prosledio Erik Dajer, pošto je najviše skočio posle kornera.

Ovom pobedom Totenhem se kandiduje ozbiljno za mesto koje vodi u Ligu šampiona, dok Čelsi nastavlja da tone.