Tri brza gola Juventusa za veliki preokret u Rimu

Fudbal 09. jan 202220:47 0 komentara
Dejan Kuliševski, Juventus
Paolo Bruno/Getty Images

Fudbaleri Juventusa u 21. kolu Serije A posle velikog preokreta pobedili su Romu na Olimpijskom stadionu rezultatom 4:3.

Rimljani su do 70. minuta imali dva gola prednosti, ali su gosti iz Torina za svega sedam minuta tri puta matirali Ruija Patrisija za neverovatan preokret i nastavak serije bez poraza.

Juventus je u poslednjih sedam mečeva u prvenstvu upisao pet trijumfa i dva remija i sa 38 bodova peti je na tabeli, dok je Vučica ostala na 32. Ekipa Žozea Murinja je u minula tri kola osvojila samo bod.

Domaći su povelu u 11. minutu golom Tamija Ejbrahama, a sedam minuta kasnije izjednačio je Paulo Dibala i sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Jermen Henrik Mhitarjan je pogotkom u 48. minutu najavio spektakl u durogm poluvremenu, a kada je Lorenco Pelegrino i treći put savladao Vojćeka Šćesnog malo ko je na Olimpiku (dozvoljeno 5.000 gledalaca) očekivao da će Murinjova ekipa ostati bez ijednog boda.

„Stara dama“ se nije predavala i preko Manuela Lokatelija je u 70. minutu smanjila minus. Samo četiri minuta kasnije Dejan Kuluševski je iskoristio smušenu reakciju defanzivaca Rome i izjednačio, da bi Matia de Šiljo prvim golom u prvenstvu od novembra 2017. doneo prednost Juventusu 4:3.

Ekipa Masimilijana Alegrija je u 81. minutu ostala sa desetoricom zbog isključenja Mathijsa de Lihta. Holanđanin je skrivio jedanaesterac, međutim, Poljak je zaustavio šut Pelegrinija sa bele tačke.

Juventus u sledećem kolu dočekuje Udineze, a Roma na svom stadionu igra sa Kaljarijem.

Specija je u gostima savladala Đenovu 1:0, a strelac je bio Simone Bastoni u 14. minutu.