Tuča navijača u derbiju Sarajeva – Želji tri boda

Fudbal 05. mar 202219:16 > 19:21 0 komentara
imago/Aleksandar Djorovic via Guliver

Fudbaleri Željezničara u velikom gradskom derbiju 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pobedili su Sarajevo rezultatom 2:0.

Tri boda domaćem timu doneo je Armin Hadžić pogotkom u 31. minutu. Semir Štilić je odlično izveo korner, a 22-godišnji veznjak je glavom doneo veliko slavlje domaćim navijačima. U 89. minutu Ermin Zec je postigao evrogol i overio trijumf svog tima.

Sarajevo je celo drugo poluvreme odigralo sa čovekom manje jer je u nadoknadi prvog dela direktan crveni karton dobio Amer Dupovac.

Željezničar je upisao tek sedmi trijumf u sezoni i sa 29 bodova peti je na tabeli, dok je veliki rival ostao na četvrtom mestu sa dva boda više. Gosti su na „Grbavici“ zabeležili treći neuspeh u poslednje četiri utakmice.

Inače, početak meča na „Grbavici“ kasnio je zbog sukoba navijača koji se dogodio pola sata pre prvog zvižduka sudije. Pristalice Sarajeva utrčali su na teren i krenuli ka južnoj tribini, a potom je došlo do sukoba Hordi zla i Grbavice. Policija je uspela nekako da smiri strasti i izvede navijače oba tima s terena, a prve informacije govore da je jedan navijač Sarajeva povrijeđen i prevezen je u bolnicu, prenose mediji iz BiH.

Ranije danas Leotar je u gostima savladao Prijedor 2:1 i to posle preokreta. Domaći su poveli u 35. minutu preko Mandića, a strelci za tim iz Trebinja bili su Govedarica u 87. i Čičba u 90. minutu.

Lider šampionata BiH je Zrinjski sa 54 boda, a daleko iza ekipe iz Mostara je Tuzla Siti sa 37, dok trećeplasirani Borac iz Banjaluke ima 33 boda.