Kanađani poveli, Hrvati ubedljivo preokrenuli, Borjan sprečio teži poraz

Fudbal 27. nov 202219:01 14 komentara
Andrej Kramaric of Croatia scores a goal that was ruled offside during the FIFA World Cup Qatar 2022 Group F match between Croatia and Canada at Khalifa International Stadium on November 27, 2022 in Doha, Qatar. Croatia v Canada: Group F - FIFA World Cup Qatar 2022
(Photo by Stuart Franklin/Getty Images)

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je selekciju Kanade u meču drugog kola F grupe Svetskog prvenstva u Kataru.

Utakmica na stadionu Kalifa internešnel u Al Rajanu završena je rezultatom 4:1 za Hrvatsku.

Poveli su Kanađani najbržim golom na Mundijalu u Kataru. Igrao se drugi minut Bukenen je odlično centrirao sa desne strane, a Alfonso Dejvis pravovremeno utrčao i udarcem glavom savladao nemoćnog golmana Livakovića.

#social-embed_0

Međutim, nije to poremetilo hrvatske fudbalere. Poništen gol Andreja Kramarića zbog ofsajda u 26. minutu najavio je ono što će ubrzo uslediti.

Upravo je Kramarić izjednačio u 36. minutu. Perišić je na levoj strani lukavo proigrao Kramarića koji iz blizine uspeva da matira golmana Milana Borjana – 1:1.

Hrvatski fudbaleri uspeli su da preokrenu rezultat minut pre kraja prvog poluvremena. Juranović je proigrao Marka Livaju, koji je spretno prošao kroz obranu Kanađana i preciznim udarcem savladao nemoćnog Borjana.

U drugom poluvremenu Kanađani su pokušali da dođu do izjednačenja, međutim pokazalo se da uz solidan napad, imaju slabu odbranu. To su Hrvati znali da iskoriste i postigli još dva gola.

U 70. minutu Andrej Kramarić je nakon asistencije Ivana Perišića postigao svoj drugi gol na meču, a konačan rezultat postavio je rezervni igrač Lovro Majer u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Golman Crvene zvezde Milan Borjan je sa nekoliko odličnih intervencija sprečio još teži poraz Kanađana.

Nakon što je Hrvatska u prvom kolu remizirala bez golova sa Marokom, a Kanada izgubila od Belgije, ovaj rezultat znači i da je Kanada definitivno izgubila sve šanse za prolaz u nokaut fazu.

U poslednjem kolu ove grupe u četvrtak 1. decembra sastaju se Hrvatska – Belgija i Maroko – Kanada. Tabela: Hrvatska i Maroko po 4 boda, Belgija 3, Kanada bez bodova.

Hrvatska – Kanada 4:1

(Kramarić 36, 70, Livaja 44, Majer 90+4 – Dejvis 2)

Hrvatska: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa – Brozović, Modrić (86. Pašalić), Kovačić (86. Majer) – Kramarić (72. Vlašić), Perišić (86. Oršić), Livaja (60. Petković). Selektor: Zlatko Dalić.

Kanada: Borjan – Džonston, Miler, Vitorija – Larjea (62. Hojlet), Eustakio (46. Kone), Hačinson (72. Adekugbe), Dejvis – Bjukenan, Larin (46. Osorio), Dejvid (72. Kavalini). Selektor: Džon Herdman.

Sudija: Matonte Kabrera (Urugvaj)

Marko Livaja of Croatia scores their team's second goal past Milan Borjan of Canada during the FIFA World Cup Qatar 2022 Group F match between Croatia and Canada at Khalifa International Stadium on November 27, 2022 in Doha, Qatar. Croatia v Canada: Group F - FIFA World Cup Qatar 2022

(Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Marko Livaja postiže drugi gol za Hrvatsku Marko Livaja of Croatia scores their team's second goal during the FIFA World Cup Qatar 2022 Group F match between Croatia and Canada at Khalifa International Stadium on November 27, 2022 in Doha, Qatar. Croatia v Canada: Group F - FIFA World Cup Qatar 2022
(Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images) Marko Livaja postiže drugi gol za Hrvatsku
- Modrić i Eustahio Stephen Eustaquio of Canada clears the ball in front of Luka Modric of Croatia during the FIFA World Cup Qatar 2022 Group F match between Croatia and Canada at Khalifa International Stadium on November 27, 2022 in Doha, Qatar. Croatia v Canada: Group F - FIFA World Cup Qatar 2022
(Photo by Dan Mullan/Getty Images) – Modrić i Eustahio
(Photo by Stuart Franklin/Getty Images) Andrej Kramarić je savladao Borjana, ali je pogodak poništen
Canada's Milan Borjan in action FIFA World Cup Qatar 2022 - Group F - Croatia v Canada
REUTERS/Marko Djurica (Golman Kanade Milan Borjan)