Ubedljivi Junajted napunio mrežu Notingema Foresta u borbi za Top 4

Fudbal 27. dec 202223:04 0 komentara
(Markus Rašford postiže vodeći gol za Junajted) Manchester United's Marcus Rashford scores their first goal Premier League - Manchester United v Nottingham Forest
REUTERS/Phil Noble (Markus Rašford postiže vodeći gol za Junajted)

Fudbaleri Mančester Junajteda ubedljivo su pobedili tim Notingem Foresta u utakmici 17. kola Premijer lige.

Fudbal

Kiša u Mančesteru i kiša golova u mreži gostiju iz Notingema. Utakmica na Old Trafordu završena je rezultatom 3:0.

Od prvog minuta su fudbaleri Junajteda krenuli ofanzivno na gol gostiju. Odbrana Šumara odolevala je prvih 20 minuta, a onda je u rasponu od samo tri minuta primila dva gola. U glavnoj ulozi bio je Markus Rašford. U prvoj situaciji odlično je reagovao posle izrađene akcije nakon kornera Kristijana Eriksena, a u drugoj je asistirao Antoniju Marsijalu posle čijeg udarca veteran Vejn Henesi nije uspeo bolje da reaguje.

Mančester Junajted (Marsijal i Rašford) Manchester United's Anthony Martial celebrates scoring their second goal with Marcus Rashford Premier League - Manchester United v Nottingham Forest
REUTERS/Phil Noble (Marsijal i Rašford)

U 40. minutu Forest je postigao gol preko Rajana Jejtsa, ali je nakon intervencije iz VAR sobe pogodak poništen jer je lopta na putu do gola zakačila gostujućeg igrača Vilija Bolija, koji se u tom trenutku nalazio u ofsajdu.

Imao je domaći tim nekoliko dobrih prilika i u drugom poluvremenu, ali je u par navrata odlično reagovao 35-godišnji Velšanin na golu Šumar. Međutim, u 87. minutu Henesi nije mogao ništa protiv brazilske kombinacije: Kazemiro je bio asistent, a strelac Fred koji je desetak minuta ranije zamenio Eriksena za konačnih – 3:0!

U timu Notingem Foresta bio je bivši dugogodišnji igrač domaćeg tima Džesi Lingard koga je publika pozdravila aplauzima.

Mančester Junajted je ovom pobedom nastavio poteru za Top 4 premijer lige. Trenutno je pet sa bodom manje od Totenhema na četvrtom mestu. Šumari iz Notingema su pretposlednji na tabeli sa 13 bodova koliko imaju i Vulvsi na stepeniku više.

U narednom kolu u subotu Mančester Junajted gostuje Vulverhemptonu, dok Notingem Forest dan kasnije dočekuje ekipu Čelsija.

Nešto ranije tokom dana Čelsi je kao domaćin bio bolji od ekipe Bormnuta (2:0).