Više od 20 zaraženih, samo 11 igrača, bez golmana do pobede

Fudbal 20. maj 202111:31 1 komentar
River Plata
Printscreen

Sedam mečeva odigrano je u noći između srede i četvrtka u grupnoj fazi Kopa Libertadores, ali apsolutni hit noći je ekipa River Plate.

Meč petog kola Grupe D Riveru je doneo okršaj sa Santa Feom ali i bezbroj problema koje je argentinski tim na kraju prebrodio i slavio 2:1.

Više od 20 pozitivnih na koronavirus imao je klub pred ovaj duel. O odlaganju utakmice očigledno se nije razmišljalo.

To je značilo da River nema golmana jer su svi dobili pozitivne testove, ali da nema ni pravo da za ovu utakmicu prijavi nove igrače.

Trener Marselo Galardo na raspolaganju je imao ukupno 11 igrača pa je vezni fudbaler Enzo Perez zadužio golmansku opremu. I pored činjenice da ima povredu kolena.

Dva brza gola postigao je domaćin na startu meča. Strelci su bili Angileri u trećem i Alvarez u šestom minutu.

I dok je River igrao sa onim što je imao, Santa Fe je izvršio svih pet izmena u drugom poluvremenu. Ta svežina donela im je ipak samo jedan gol, onaj koji je za konačnih 2:1 postigao Osorio u 73. minutu.

Treba li naglasiti da je Perez bio igrač utakmice nakon što je upisao četiri odbrane? Zaustavio je četiri od pet šuteva rivala koji su išli u okvir gola, od 22 koliko je Santa Fe uputio.

Posle pet kola, River je lider grupe sa devet bodova, osam ima Fluminense, a slede Žunior sa šest i Santa Fe sa dva.