Vlahović nije dao gol i prestigao Ronalda, ali ne treba da tuguje

Fudbal 23. dec 202100:10 > 00:12 0 komentara
Dušan Vlahović
Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images

Srpski obračun u Veroni između fudbalera Helas Verone i Fiorentine završen je nerešeno 1:1, u utakmici 19. kola Serije A.

Bio je to pravi sajam srpskih fudbalera na stadionu „Mark Antonio Bentegodi“ u Veroni. U domaćem timu u žuto plavim dresovima bili su Darko Lazović i Ivan Ilić. Kog gostiju iz Firence četvorica: Dušan Vlahović, Nikola Milenković i Aleksa Terzić u startnoj postavi, iskusni Matija Nastasić na klupi.

Utakmica je završena na ravne časti, podelom bodova, ali nije blo nimalo miroljubivo. Prštalo je na terenu, oba tima su želela pobedu, ali su na kraju morali da se zadovolje bodom.

U centru pažnje bio je golgeter gostiju Dušan Vlahović. Srpski reprezentativac je imao priliku da novim golom postane prvi igrač u istoriji Serije A, koji je postigao 34 ili više golova u kalendarskoj godini.

Nije uspeo, ali je i sa 33 ostao rekorder zajedno sa legendarnim Portugalcem Kristijanom Ronaldom, kome je to uspelo dok je igrao za Juventus. Ne treba zaboeaviti da je Vlahoviću samo 21 godina. U svakom slučaju, svaka čast!

Pokušavao je Vlahović da dođe do gola, ali su ga domaći defanzivci dobro čuvali. Uspeo je jedino da u 81. minutu učestvuje u akciji iz koje je Terzić sjajno asistirao Geatanu Kastroviliju za izjednačenje.

Prethodno je Kevin Lazanja u 17. minutu doveo ekipu Verone u vođstvo.

Sva petorica Srba ostavila su odličan utisak od prvog do poslednjeg minuta.

Inter zimuje na čelu tabele

Centralni meč u terminu od 18.30 igran je u Milanu gde je vodeći Inter savladao Torino sa 1:0 i povećao prednost na tabeli. Jedino gol postigao je holandski defanzivac Denzel Dumfris posle akcije Brozovića i Džeka.

Inter je favorit u borbi za Skudeto, ali sećam se da u julu nije bilo takvih priča. Momci su odradili odličan posao. Tim je izgledao dobro tokom čitave jesenje sezone. Sada smo srećni i zadovoljni, ali se ne zavaravamo, znamo da je pred nama dug put, prepun izazova i zamki„, poručio je trener Intera Simone Inzagi.

Na golu gostiju iz Torina stajao je Vanja Milinković Savić, dok je na sredini terena bio Saša Lukić.

Fudbaleri Lacija ostvarili su drugu usastopnu pobedu, a Sergej Milinković-Savić je kao kapiten odigrao ceo meč za tim iz Rima.

I Bolonja je imala uspeha na gostovanju Sasuolu. Tim Siniše Mihajlovića je slavio sa 3:0 i tako prekinuo niz od tri poraza. Rikardo Orsolani je postigao sjajan gol u 36. minutu, a fantastičan je bio i pogodak Arona Hikija u 44. minutu. Konačni rezultat postavio je Federiko Santander u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Fudbaleri Milana pobedili su Empoli 4:2, dok je Specija u Napulju šokirala Napoli minimalnim trijumfom. Na stadionu „Dijego Armando Maradona“ slavila je autogolom Huana Žesusa u 37. minutu.

Rezultati: Verona – Fiorenitna 1:1, Inter – Torino 1:0, Roma – Sampdorija 1:1, Sasuolo – Bolonja 0:3, Venecija – Lacio 1:3, Empoli – AC Milan 2:4, Napoli – Specija 0:1.

Tabela: Inter 46, AC MIlan 42, Napoli 39, Atalanta 38, Juventus 34, Roma 32, Fiorentina 32, Lacio 31, itd.