Vojvodina posle penala bolja od Javora za četvrtfinale Kupa

Fudbal 02. dec 202117:21 0 komentara
FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pobedom protiv Javora nakon boljeg izvođenja penala.

Vojvodina je mesto u četvrtfinalu Kupa obezbedila boljim izvođenjem penala nakon što je meč u Ivanjici završen nerešeno 1:1, posle penal serije Vojvodina je slavila 1:1, 4:2.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a Javor je poveo u 59. minutu golom Odite.

Osam minuta pre kraja meča Vukadinović je Vojvodini doneo izjednačenje, a kako su mreže u nastavku mirovale pitanje putnika u dalju fazu takmičenja rešeno je penalima.

Dva puta su u penal seriji domaći bili neprecizni, Vojvodina je realizovala sva četiri izvedena penala.

U četvrtfinale su se već plasirali Novi Pazar, Rad, Metalac, Partizan, Loznica i TSC, a poslednjeg četvrtfinalistu dobićemo nakon duela Crvene zvezde i Radničkog iz Niša.

Četvrtfinale Kupa Srbije na programu je 6. aprila.