Vrlo loš fudbal u Gelzenkirhenu, nula Šalkea i Kelna

Fudbal 29. jan 202317:35 0 komentara
Guliver

Ne dešava se često u Bundesligi da se neki meč završi bez postignutog gola, ali je upravo to rezultat duela Šalkea i Kelna - 0:0.

Duel Šalkea i Kelna bio je od velike važnosti za oba tima. Domaćin je želeo da se eventualnim trijumfom koliko-toliko vrati u borbu za opstanak, Jarčevi da dodatno pobegnu od opasne zone.

Na kraju, „mršavih“ 0:0, po bod za nezadovoljstvo oba tima. U prvom poluvremenu daleko slabiji kvalitet fudbala od nivoa Bundeslige, tek jedna situacija vredna pomena.

U četvrtom minutu domaći su mogli do vođstva, Moric Jenz je sjajno zahvatio loptu glavom, ali je golman Kelna Švabe pokazao da je u fantastičnoj formi, maestralno je odbranio njegov udarac.

U nastavku, Keln je najbolju priliku imao u 51. minutu, ali je Timo Hubers posle ubacivanja iz slobodnog udarca šutirao preko gola Šalkea. Uzvratio je tim iz Gelzenkirhena 15 minuta kasnije, ali je i Tom Kraus šutirao preko gola.

I to je bilo poslednje uzbuđenje na ovom meču koji će gledaoci želeti da što pre zaborave. Poslednji put u Bundesligi mreže su u nekom meču ostale mirne kad su igrali Hofenhajm i Frajburg, u okviru sedmog kola, 18. septembra prošle godine!