Zagrebački Dinamo se plasirao u Ligu šampiona

Fudbal 25. avg 202200:05 5 komentara
Josip Drmić
Slavko Midzor PIXSELL via Xinhua via Guliver

Hrvatski šampion Dinamo Zagreb plasirao se u grupnu fazu Lige šampiona pošto je na svom „Maksimiru“ u sredu posle produžetka pobedio norveški Bode/Glimt rezultatom 4:1 (2:0 poluvreme, 2:1 posle 90 minuta). U prvom duelu sedam dana ranije Skandinavci su slavili sa 1:0.

Ključni pogodak, onaj koji je timu iz hrvatske prestonice praktično doneo Ligu šampiona, postigao je Josip Drmić u 117. minutu susreta.

*Rendžers preko PSV-a u LŠ, Kopenhagen odoleo u Trabzonu

Bio je Dinamo daleko bolji igrač u prvom poluvremenu, a pred svojim navijačima je zaostatak iz Norveške uspeo da nadoknadi već posle 35 minuta odličnim pogocima Mislava Oršića (fantastičan solo-prodor) i Bruna Petkovića („makazice“ za špice).

Ipak, ekipa koju vodi Ante Čačić zasutavila se u drugom poluvremenu i gosti su bili znatno bolji rival – inicijativu je golom krunisao Albert Grenbek u 70. minutu, pa je Bode imao rezultat koji vodi u produžetke.

Odličnu smo utakmicu mogli da gledamo, a u samom finišu je ipak više snage imao hrvatski tim – Drmić je praktično „prelomio“ duel u 117. minutu posle odbijene lopte, a u 120. je konačnih 4:1 postavio Petar Bočkaj.

Dinamo se vratio u elitno evropsko takmičenje posle dve godine pauze – u 2020. i 2021. je bivao zaustavljen u poslednjem kolu kvalifikacija. Ovo je Dinamu ukupno osmo učešće u grupnoj fazi LŠ.

Žreb za grupnu fazu održava se u četvrtak od 18 časova u Istanbulu.