Zvezda dvaput gubila u Bačkoj Topoli, ali došla do tri boda, Borjan presedeo meč

Fudbal 16. dec 202118:08 > 18:17 0 komentara
Milan Pavkov, Mirko Ivanić

Fudbaleri Crvene zvezde pobednički su završili 2021. godinu – u meču 21. kola Superlige Srbije koji se od 16 časova igrao na novootvorenom stadionu u Bačkoj Topoli izabranici Dejana Stankovića slavili su posle preokreta rezultatom 3:2 (2:2) protiv ekipe TSC.

*Stanković: Neko stvarno treba da zasluži Zvezdin dres

Posle ovog trijumfa crveno-beli su na drugom mestu tabele sa 54 boda, dva manje od lidera Partizana, koji ima i meč manje.

U sastavu šampiona nije bilo kapitena Milana Borjana – golman kanadske reprezentacije verbalno se sukobio sa trenerom Dejanom Stankovićem na treningu u četvrtak, ali su Borjan i Stanković veoma brzo izgladili problem i zajedno su izašli na stadion u Bačkoj Topoli. Umesto Borjana među stativama crveno-belih bio je Zoran Popović.

Odlično je domaćin otvorio meč i poveo je već u sedmom minutu – strelac je bio Mihajlo Banjac, kojem je ovo bio peti gol u sezoni. Crveno-beli ekspresno odgovaraju i crnogorski reprezentativac Mirko Ivanić u 15. minutu poravnava na 1:1.

Novo vođstvo domaćin je stekao već u 18. minutu – Banjac je ovog puta bio asistent, a pogodak je postigao Slobodan Stanojlović. Ipak, šampion do poluvremena dolazi i do drugog izjednačenja, a pogodak je postigao Milan Pavkov.

Prvu veliku priliku u nastavku propustio je Stanojlović, a potom TSC „kažnjava“ Pavkov – svojim drugim pogotkom na meču Novosađanin donosi preokret beogradskom timu i postavlja konačnih 3:2.

Mirko Ivanić

Svoje naredne mečeve Zvezda i TSC igraju u 2022. godini – srpski šampion će 12. februara drugi deo sezone tvoriti na stadionu „Rajko Mitić“ protiv Čukaričkog, dok će tim Žarka Lazetića istog dana igrati u Lučanima protiv Mladosti.

„Jesenju titulu“ je u sredu obezbedio Partizan, koji je pobedom 3:0 protiv Metalca došao do nedostižnih pet bodova prednosti kolo pred zimsku pauzu prvenstva.