Zvezda iz 1 u 2 za desetu uzastopnu pobedu

Fudbal 21. feb 202119:132 komentara
Izvor: Izvor: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde u 23. kolu prvenstva Srbije posle preokreta pobedili su Spartak u Subotici rezultatom 2:1.

Crveno-beli su zabeležili deseti uzastopni trijumf u šampionatu i zadržali su šest bodova više od prvog pratioca Partizana, dok je Spartak ostao peti sa 37 bodova.

Ekipa Dejana Stankovića bila je mnogo bolji rival i pre i posle primljenog gola. Subotičani su poveli u 35. minutu pogotkom Nikole Furtule, drugim u poslednje tri utakmice u prvenstvu.

Zvezda je posle primljenog gola bukvalno ‘opkolila’ šesnaesterac Spartaka i do odlaska na odmor Dijego Falćineli je propustio dve dobre šanse.

Na početku drugog dela igre veliku podršku crveno-belima pružili su navijači, koji su vatrometom pozdravili igrače, a taj gest dao je dodatnu motivaciju izabranicima Dejana Stankovića.

Trener gostiju u 60. minutu u igru je uveo Željka Gavrića, Slavoljuba Srnića i Sekua Sanoga, a već u sledećem napadu Srnić je zapretio. Milan Gajić je u 65. minutu pogodio stativu, ubrzo je Ben šutirao preko gola, a u 80. minutu Mirko Ivanić je izjednačio.

Ben je izveo korner, Nemanja Milunović glavom “prebacio” loptu na drugu stativu, a Ivanić rutinski zatresao mrežu domaćeg tima i još jednom potvrdio da se nalazi u odličnoj formi.

Rezervista Sanogo je u 88. minutu bio najviši posle prekida koji je izveo Ben za nova tri boda tima iz Ljutice Bogdana.

Crveno-beli u sledećem kolu dočekuju Proleter, a Spartak ide u Niš.