Zvezda napunila mrežu Pjunika, slavlje pokvario isključeni Rodić

Fudbal 03. avg 202222:46 > 04. avg 2022 00:29 13 komentara
Oskar Bukari zvezda-pyunik-16203
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su prvaka Jermenije Pjunik sa 5:0 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Publika oduševljena na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu.

Povezane vesti

Idealan rezultat ostvarili su izabranici Dejana Stankovića pred revanš u Jerevanu.

Bilo je ovo veče Oskara Bukarija, fudbaler iz Gane postigao je tri gola, ali i svi ostali fudbaleri u crveno-belim dresovima zaslužuju pohvale za prikazanu igru u prvoj evrpskoj utakmici u novoj sezoni.

Od samog starta meča videlo se da se Stanković opredelio za izuzetno ofanzivnu varijantu. Igrao se drugi minuta kad je Pešić pronašao Bukarija, koji postiže gol, ali je posle VAR provere pogodak poništen zbog ofsajd pozicije.

Bukarija to nije omelo i već u 20. minutu ovaj fudbaler postiže novi gol, ovog puta regularan. Brzonogi fudbaler iz Gane dobio je loptu od Kataija, pobegao je odbrani Jermena, obišao i golmana Jurčenka i zatresao mrežu.

Isti igrač je 13 minuta kasnije asistirao Kangvi za novi pogodak. U prvom trenutku ostala je dilema da li je Kangva gol postigao rukom, međutim, VAR je pokazao da je sve bilo regularno.

Kangva Kangwa Katai zvezda-pyunik-16365

U poslednjim trenucima prvog poluvremena Bukari je još jednom zatresao mrežu gostiju iz Jermenije, ovog puta na dodavanje Kangve, koji mu se revanširao za asistenciju kog prethodnog gola.

Već tada je Zvezda stekla ogromnu prednost, ali je nastavila sa napadima i u drugih 45 minuta. Bukari postiže het-trik u 70. minutu, a onda i 19-godišnji Mitrović u 77. minutu za ogromnih – 5:0!

stefan Mitrović zvezda-pyunik-17417
Pedja Milosavljevic/STARSPORT (Stefan Mitrović)

Pohvale zaslužuju i gosti, koji su takođe pokušavali da dođu do pogotka, što je u nastavku meča donelo otvorenu igru i omogućilo navijačima da uživaju na stadionu „Rajko Mitić“.

Jedinu mrlju na veliku pobedu crveno-belih bacio je neoprezni Milan Rodić, u samom finišu meča napravio je dva faula i dobio dva žuta kartona – automatski crveni i isključenje.

Revanš je sledećeg utorka u Jerevanu.

Crveno-beli se bore da igraju šestu sezonu u nekom evropskom takmičenju, a ukoliko uspeju da se plasiraju u Ligu šampiona, to će biti treći put otkako postoji ovakav format takmičenja.

Ako Crvena zvezda izađe kao pobednik u ovom dvomeču, što je sasvim realno, već će obezbediti grupnu fazu Lige Evrope i čekaće boljeg iz duela Makabi Haifa – Apolon u plej-ofu za grupnu fazu Lige šampiona.