Zvezda pregazila Radnički, sad je na četiri boda od titule

Fudbal 07. maj 202219:333 komentara
Izvor: Guliver

Crvena zvezda je na sjajan način odgovorila Partizanu, i posle samo nekoliko sati vratila se na lidersku poziciju na tabeli Super lige Srbije.

Crvena zvezda je prilično lako slavila protiv niškog Radničkog na stadionu “Rajko Mitić” – 4:1. Ekipa Dejana Stankovića je dva kola pre kraja ostala na prvoj poziciji, za petu uzastopnu titulu u preostala dva kola nedostaju im još četiri boda.

Pobednik je rešen u ranoj fazi meča. Ohi Omoižuanfo je izbegao ofsajd zamku, potom ga je bez ikakve potrebe za dres u šesnaestercu povukao Nikola Stanković, iako je Norvežanin u tom trenutku bio leđima okrenut golu. Siguran realizator najstrože kazne bio je Katai u desetom minutu – 1:0.

Tri minuta kasnije crveno-beli su duplirali prednost. Ben je uputio centaršut ka Kataiju, čiji je udarac odbranio Dujmović, na njegovu nesreću lopta se odbila do Ivanića, koji je postigao vrlo efektan gol – 2:0.

Već u 22. minutu na semaforu je pisalo 3:0 za Crvenu zvezdu. Najavio je dan pre meča Dejan Stanković da će gol postići Ohi, Norvežanin je to i učinio, kad je prema mišljenju sudija ponovo izbegao ofsajd zamku, a potom u stilu najboljig golgetera rutinski savladao Dujmovića – 3:0.

Do kraja prvog poluvremena imala je Crvena zvezda još nekoliko dobrih prilika, a Nišlije su retko pretile, iako se činilo da žele da igraju otvoren fudbal. Ipak, ono što nisu uspeli u prvom, jesu na početku drugog poluvremena.

U 53. minutu ekipa Radoslava Bataka je smanjila rezultat, posle lepe akcije u kojoj je Jovanović uputio povratni pas, a Mitrović uspeo da savlada Borjana – 3:1. Zvezdi je trebalo samo tri minuta da odgovori pogotkom, koji je definitivno odagnao bilo kakve sumnje.

Posle kombinacije Stanića i Kataija lopta je došla do Ohija, koji je i drugi put savladao Dujmovića. Oba trenera su posle ovog gola načinila nekoliko izmena, Stanković je povukao iz igre Kataija, Gajića, Sanoga, Ivanića i Bena, a šansu pružio između ostalog mladićima, Staniću i Motiki.

Mogao je do kraja meča da se proslavi mladi napadač Nišlija Mitrović, koji je postigao počasni pogodak za Radnički, ali je propustio još dve velike prilike. Najpre je posle njegovo šuta glavom u 75. minutu lopta pogodila prečku, koji minut kasnije uspeo je da usamljen sa metra razdaljine prebaci Borjanov gol.