TBL: Fenerbahče ubedljiv protiv Istanbula

Košarka 13. dec 201516:51 > 16:52
Getty Images Sport, David Ramos

U okviru desetog kola turske košarkaške lige, Fenerbahče je kao gost bio bolji od poslednjeplasirane ekipe Istanbula 90:67.

Ekipa Željka Obradovića silovito je krenula u meč i već nakon prve četvrtine bila je jasno vidljiva razlika u kvalitetu dva današnja rivala. Fenerbahče je prvi deo igre dobio rezultatom 33:14 pa su mogli sebi da dozvole da u drugoj i trećoj četvrtini dozvole Istanbulu da malo lakše diše i za nekoliko poena smanji prednost. Protivnika su dokrajčili u završnoj deonici za sedmu pobedu u sezoni i drugo mesto na tabeli.

Bobi Dikson bio je najefikasniji u ekipi Fenera sa 20 ubačenih poena. Datome i Udoh su ubacili po 12 a Bogdan Bogdanović jedan manje.

U timu Istanbula, najbolji je bio Markus Denmon koji je postigao 16 poena. Jaka Klobučar dodao je 14 u osmom porazu na devet mečeva u sezoni.

Fenerbahče u narednom meču dočekuje Trabzon, dok će Istanbul u goste Ušaku.

U ponedeljak od 18 časova na Sport Klubu 3 moći ćete da pratite direktan prenos meča Karšijaka – Darušafaka.