ABA: Partizan prvi put dobio sa dvocifrenom razlikom

Košarka 13. dec 201520:52 > 20:54
Tanjug/Marko Đoković

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu Metalac sa 81:70 (27:22, 20:21, 11:11, 23:16), 14. kolu Jadranske lige, i tako prvi put u sezoni zabeležili dva vezana trijumfa.

Partizanu je ovo bila šesta pobeda u sezoni i sada se nalazi na deobi sedmog i osmog mesta sa Krkom. Metalac je ostao na pet pobeda.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Petar Aranitović sa 17 poena, dok je Džamar Vilson završio utakmicu sa 15 poena i pet asistencija.

Nikola Jevtović postigao je 14 poena za Metalac.

U ekipu Partizana vratio se i Edo Murić, posle skoro osam meseci pauze zbog povrede. On se našao u prvoj petorci, ali se Metalac bolje snašao, pošto je vodio 5:0 i 13:7. Valjevci su na početku prve četvrtine vrlo lako davali koševe i koristili rupe u odbrani crno-belih. U ekipi nije bio Kosta Perović, dok Danilo Anđušić nije ulazio u igru.

Domaći košarkaši preokrenuli su situaciju kada je kapiten Partizana Vanja Marinković pogodio dve uzastopne trojke i prvi put poveo na utakmici, 18:17. Nakon još nekoliko razmenjenih poena, crno-beli su zadržali vođstvo i na prvi mali odmor otišli sa pet poena prednosti, 27:22.

Partizan je uspevao da održi to vođstvo, koristeći slabiji šut Metalca, koji je u nekoliko navrata mogao da dođe do izjednačenja, ali je u prvih 20 minuta promašio pet penala.

Crno-beli su čuvali prednost i u drugom poluvremenu, a Valjevci su u nekoliko navrata uspevali da priđu na dva poena zaostatka, ali ne i bliže od toga.

Crno-beli su izdržali nalet Metalca i u poslednjih 10 minuta ušli sa četiri poena prednosti, 58:54, ali su posle toga napravili seriju od 13:3 i došli do vođstva 71:57 na pola deonice i tada su praktično rešili meč.

U preostala dva meča u nedelju Cibona je u Zagrebu bila bolja od Zadra 74:65, dok je Cedevita posle produćetka slavila u Aleksandrovcu protiv Igokee – 91:86.