Evroliga: Real savladao Himki u Moskvi

Košarka 11. feb 201619:45 > 19:54
Mikhail Japaridze\Getty Images

Košarkaši Real Madrida ostvarili su izuzetno važan trijumf u sedmom kolu TOP 16 faze Grupe F Evrolige protiv Himkija u Moskvi od 93:82 (26:26, 17:24, 28:19, 22:13)

Aktuelni šampion Evrope na ovaj način je došao do četvrtog trijumfa i sada se izjednačio sa Himkijem, koji je doživeo treći poraz u ovoj fazi.

U prvoj četvrtini se vodila velika borba i taj deo igre završen je nerešeno (26:26), ali su Rusi u drugih 10 minuta bili bolji rival i na poluvreme otišli sa sedam poena viška (50:43).

Himki je u istom stilu počeo i treću četvrtinu, došao do 10 poena prednosti (55:45), ali je onda Real napravio seriju 21-5, došao do šest poena viška i čini se tada prelomio meč. Najbolji kod pobednika bio je Gustavo Ajon sa 24 poena, 13 skokova, pet ukradenih lopti, Serhio Ljulj je imao 17 pogodaka, 11 asistencija i šest skokova. Na drugoj strani Džejms Ogustin je bio strelac 20 poena, i imao sedam uhvaćenih lopti, dok je Aleksej Šved postigao 17 pogodaka, ali samo četiri u drugom poluvremenu.

Real i Himki trenutno dele prvo mesto Grupe F sa četiri pobede i tri poraza. Madriđani u sledećem kolu gostuje Brose Basketsu u Nemačkoj, dok Himki u gradskom derbiju igra kao gost protiv CSKA.