Partizan izgubio od Hapoela,oproštaj od druge faze Evrokupa

Košarka 03. dec 201419:39 > 19:46
FOTO TANJUG / TANJA VALIC / bb

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Beogradu od ekipe Hapoela iz Jerusalima sa 83:64 (15:14, 20:23, 27:16, 21:11) i ostali bez šansi za plasman u drugu fazu Evrokupa

Utakmica 8. kola E grupe odigrana je u hali Pionir pred 6.000 gledalaca, a sudili su Elijas Koromilas (Grčka), Djanluka Matioli (Italija) i Jurgis Laurinavičijus (Litvanija).

Partizan: Pavlović, Tepić 2, Marinković 8, Dalo 4, Milutinov, Milosavljević 2, Mačvan 26, Gagić 2, Andrić 18, Milutinović, Bezbradica, Bogdanović 2.

Hapoel: Gafni 4, Kičen 15, Elijahu 6, Džons 16, Halperin 9, Timor, Gur-Ari, Rajt 14, Grin, Smit 8, Mensa-Bonsu 11.

Partizan nije uspeo da zabeleži pobedu koja bi ga ostavila u igri za plasman u narednu fazu takmičenja. Crno-beli su nakon ovog poraza sa skorom 1-7 ostali zakovani na dno grupe E.

Izabranici Duška Vujoševića držali su se dobro 25 minuta, kada su predvođeni sjajnim Milanom Mačvan uspešno parirali iskusnim gostima iz Jerusalima.

Važnost utakmice kao da je sputala rivale na početku meča. I Partizan i Hapoel počeli su nervozno, pa je u prvoj četvrtini viđeno samo 29 poena.

Mačvan je sa 18 poena održavao Partizan u igri u prvom poluvremenu. Krilni centar je kao u transu „punio“ koš Izraelaca, ali bez adekvatne podrške saigrača.

Bilo jasno da će Partizanu biti potreban još neki raspoloženi pojedinac, jer, kako se i ispostavilo, Mačvan nije mogao da izdrži igru „sam protiv svih“.

Delovalo je da bi to mogao da bude Mihajlo Andrić, koji je u trećoj četvrtini vezao osam poena, od čega dve trojke za 49:50, ali od tog trenutka pa sve do kraja meča postojao je samo jedan tim na terenu.

U centru pažnje navijača bili su oporavljeni kapiten Dragan Milosavljević i povratnik u redove crno-belih Saša Pavlović, koji su ovacijama dočekani u hali Pionir.

Svaki njihov potez ispraćen je sa posebnom pažnjom, iako se nije moglo očekivati da odmah na startu pokažu vrhunske partije.

Pre početka utakmice minutom ćutanja odata je počast treneru Aci Petroviću, koji je preminuo danas posle duge i teške bolesti.

Naredni meč u Evrokupu crno-beli će odigrati za sedam dana protiv ruske ekipe Crveni oktobar, takođe u Pioniru.