Košarka 20. avg 201618:06 > 23:46
OKS

Košarkašice Srbije osvojile su bronzanu medalju na Olimpijskim igrama!

Srbija je u borbi za treće mesto bila bolja od Francuske 70:63.

Ovo je peta medalja za Srbiju na Olimpijskim igrama, a medalje su obezbedile i odbojkašice, vaterpolisti i košarkaši koji nastupaju u finalima.

Izabranice Marine Maljković bolje su otvorile meč i prvih deset minuta su rešile u svoju korist 18:10 da bi u drugoj deonici imale manji pad u igri i dozvolile su Francuskoinjama da izjednače rezultat.

Na poluvremenu je rezultat bio 27:27.

OKS

Srpkinje su odigrale sjajnu treću četvrtinu pa su u odlučujućih deset minuta ušle sa zalihom od 13 poena. U trećem delu igre srpske košarkašice napravile su seriju od 13:0 koja ih je i dovela u bolju poziciju pred završnicu.

U poslednjoj četvrtini videli smo malo poena na obe strane, ali obe ekipe su i grešile i igrale prilično čvrsto u odbrani. Ipak, Srbija je uspela da odoli do kraja i stigne do medalje.

Najefikasnija u reprezentaciji Srbije bila je Jelena Milovanović sa 18 poena. Ana Dabović ubacila je 11, Sonja Petrović je dodala 10 sa koliko je meč završila i Danijel Pejdž.

U meču za zlato sastaju se Sjedinjene američke države i Španija.