EL: Zvezda pobedila u Istanbulu

Košarka 21. okt 201620:53 > 20:55
KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Galatasaraj u Istabulu sa 85:83 u 2. kolu Evrolige.

Galatasaraj je odlično počeo utakmicu i dok su se gosti „opasuljili“ gde se nalaze, domaći su već imali 14 poena prednosti u 6. minutu – 19:5.

Ipak, srpski šampion je, kao i ko zna koliko puta prošle sezone, pokazao da je sazreo i da ništa ne može da ga poremeti. Strpljivom igrom crveno-beli su se polako vraćali u igru, a briljirao je reprezentativni bek Marko Simonović.

Ekipa trenera Dejana Radonjića je iz odbrane srpela samopouzdanje i i poenima Gurudića sa linije penala u 16. minutu Beograđani su prvi put poveli – 36:35.

Na poluvreme se otišlo sa egal rezultatom (47:47), uz 15 poena Simonovića.

Uvodni minuti nastavka u potpunosti su pripali Crvenoj zvezdi. Serijom 18:4, uz šest poena Kuzmića, pet Simonovića , četiri Dangubića i tri Jovića, gosti su u 27. minutu došli do velikih +15 – 65:50.

Navijači u prepunoj dvorani „Abdi Ipekči“ su se u tim trenucima potpuno umirili, ali tada je proradilo Galatino NBA pojačanje ostin Dej i serijom 9:0 domaći su se prvo približili, a do kraja treće četvrtine i potpuno vratili u igru (67:69).

U odlučujućih 10 minuta Galatasaraj je uglavnom imao prednost, najviše 4 poena razlike, ali je Zvezda sve vreme bila u igri.

Domaći su kod rezultata 83:80 imali napad, međutim, preldžić nije bio precizan, a Zvezda je brzo preko Kuzmića i Jovića preokrenula (83:84) na ulasku u poslednji minut.

Na drugoj strani Tajus je 37 sekundi pre kraja promašio oba penala, a odgovornost je preuzeo Gudurić, ali nije pogodio.

Dej nije bio precizan za dva poena tri sekunde pre kraja, a trijumf crveno-belih overio je Jović, iako je pogodio samo jedno slobodno bacanje – 85:83.

Simonović je sa 23 poena (4-6 za tri) i 4 skoka predvodio svoj tim, Jović je postigao 14 (9 asistencija), Gudurić i Kuzmić po 11, a Bjelica 10 poena.

U domaćem sastavu Dej je bio najefikasniji sa 24 poena (4-7), ali na kraju je promašio važnu trojku, Tajus je dodao 19, Dentmon 12 poena, dok je Guler imao 4 poena i 7 asistencija.

Zvezda u 3. kolu, u sredu 26. oktobra, u „Kombank“ areni dočekuje Barselonu, dok Galatasaraj gostuje Makabiju u Tel Avivu.

Pogledajte rezultate 3. kola i tabele svih grupa.