TBL: Blat bolji od Trifunovića, šok za Galatasaraj

Košarka 12. dec 201618:50 > 18:51
Doug Pensinger/Getty Images

U ponedeljak su na programu bila dva meča 10. kola turskog košarkaškog prvenstva. U prvom Darušafaka je bila ubedljiva na gostovanju Ješilgiresunu 80:61, dok je Istanbul iznenadio Galatasaraj .

Košarkaši Darušafake ostvarili su četvrti uzastopni trijumf u domaćem šampionatu. U prvih 20 minuta domaći su pružili dobar otpor timu Dejvida Blata, u jednom momentu su imali 5 poena prednosti, da bi na odmor otišli sa -1 (37:36).

Ipak, u nastavku meča učesnik Evrolige je podigao nivo igre, ključna je bila treća četvrtina u kojoj su gosti stigli i do dvocifrene prednosti i na kraju ovaj period dobili sa 22:11. I poslednja deonica je bila u znaku Darušafake, koja je lagano održavala i uvećavala prednost, što je rezultiralo trećim porazom zaredom igrača Aleksandra Trifunovića.

U pobedničkom timu najbolji je bio Edrijan Moerman sa 24 poena, dok je za domaći tim Okben Ulubaj postigao 25 poena.

Galatasaraj je protiv gradskog rivala prekinuo niz od tri vezana trijumfa. Motivisani igrači Istanbula dominirali su u većem delu utakmice i uglavnom su imali dvocifrenu prednost.

Učesnik Evrolige je u finišu meča uspeo da se približi na -6 (64:58), ali je trojka iskunog Irla Kaloveja otklonila i poslednju dilemu.

Armand sa 18 poena i 7 asistencija i Kalovej sa 14 poena predvodili su Istanbul, dok su Koksal sa 14 i Guler sa poenom manje bili najefikasniji kod gostiju. Vladimir Micov je upisao 10 poena (2-4 za dva, 1-3 za tri, 3-4 slobodna bacanja) i 2 asistencije.

Istanbul se četvrtom pobedom popeo na deobu devetog mesta sa Bujukčekmečeom i Trabzonom, dok Galatasaraj sa učinkom 7-3 deli petu poziciju sa Darušafakom.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.