ABA: Zvezda preokrenula -15 za 20/0 pred Efes i derbi

Košarka 30. jan 201719:50 > 19:51
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Crvene zvezde u poslednjem meču 20. kola ABA lige pobedili su Mornar iz Bara sa 82:71.

Zvezdu su predvodili Simonović sa 15 poena (1/7 za tri, 10/12 slobodna bacanja), Dženkins sa 12 i 7 asistencija, isti broj koševa zabeležio je i Lazić, dok je Dion Tompson imao jedan manje. Luka Mitrović je meč završio sa 4 poena, 13 skokova i 5 asistencija, a 8 sekundi je odigrao Petar Rakićević.

Crveno-beli još ne znaju za poraz u regionalnom takmičenju, a duel sa debitantom u ligi u drugom poluvremenu su pokazali pravo lice i najavili izuzetno važan meč Evrolige sa Anadolu Efesom u petak u Beogradu.

Posle nekoliko izjednačenih minuta (6:6), Mornar je preuzeo kontrolu i serijom 16:2 otišao na iznenađujućih +14 (23:9). Barani su u prvih 10 minuta ubacili trojki iz 10 pokušaja.

Gosti iz Grne Gore su i u većem delu druge četvrtine dominirali i u nekoliko navrata imali su maksimalnih 15 poena viška.

Crveno-beli su pokušavali da se vrate u meč, ali bio je evidentan izostanak Stefana Jovića, ali i Ognjena Kuzmića i od ranije odsutnog Nemanje Dangubića, kao i nešto „mekša“ igra u odbrani,

Do odlaska na odmor lider takmičenja je, ipak, uspeo da prepolovi prednost Barana, a u finišu poluvremena Marko Simonović je postigao šest poena sa linije penala, bez promašaja.

Mornar je u prvih 20 minuta postigao 7 trojki iz 16 pokušaja, za 2 poena je šutirao 50 odsto (9/18), Zvezda 6/14, a crveno-beli su izveli 18 slobodnih bacanja, 15 pogodili, gosti 4/6.

Barani su i nastavak meča počeli silovito i serijom 9:2, od čega je Čedomir Vitkovac postigao 4, u 25. minutu vodili sa 52:38.

Usledilo je nekoliko dobrih minuta crveno-belih. Najpre je Gudurić pogodio trojku, ubrzo i Dženkins, a seriju 10:0 zatvorio je Simonović polovičnim izvođenjem penala za 52:48 za goste.

Seriju je prekinuo Pavić, ali trojkom Simonovića, prvom iz sedam pokušaja i Lazića u finišu treće četvrtine domaći su konačno izjednačili – 56:56. Minimalnu prednost domaćima pred poslednji period obezbedio je Simonović – 57:56.

Poslednji put Mornar je vodio poenima Oktavijusa Elisa (58:57) u 31. minutu, ali kako se bližio kraj meča tim trenera Dejana Radonjića bio je sve sigurniji.

Po pet poena vezali su Gudurić i Milko Bjelica, a trojkom Branka Lazića domaći su u 36. minutu otišli na velikih +12 (74:62).