Ubedljiv poraz Zvezde u Moskvi

Košarka 09. feb 201720:50 > 20:51
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od CSKA u Moskvi sa 102:80 u 22. kolu Evrolige. Armejci imaju 16 pobeda i šest poraza, dok su crveno-beli na 12-10.

Statistiku sa meča pogledajte OVDE.

Crveno-beli su odlično počeli meč, četiri vezana poena Kuzmića i lagani poeni Voltersa iz kontre za +5, ali je CSKA pogodio tri trojke, od toga dve Antonov za 9:9.

Pogodio je Volters, a onda su Moskovljani dali još jednu trojku, ovoga puta De Kolo uz faul Gudurića.

Dao je trojku i Kurbanov, De Kolo je poentirao nekoliko puta iz prodora, ali i Zvezda je imala odgovor – Lazić je ubacio trojku, Mitrović je sjajno pronalazio Kuzmića, pa su se gosti držali.

CSKA nije stajao, do 7-7 za tri dogurali su posle pogodaka Higinsa i Voroncevića, a posle bacanja Teodosića bilo je 33:24. Posle bacanja Dženkins ipak je bilo -7 na kraju prve četvrtine, pri čijem kraju je u igru ušao i Dobrić.

Na početku drugog perioda došli su Moskovljani do +10 posle tri penala Teodosića, a li Tompson i Dženkins približili su Zvezdu na šest poena zaostatka.

Dobrić je vezao pet poena, pogodio je i Volters, ali je CSKA čuvao bezbednu distancu preko De Koloa, koji je vrlo lako dolazio do samog obruča, a posle penala Kurbanova bilo je 51:39.

Upravo zahvaljujući Kurbanovu CSKA je tu razliku zadržao na poluvremenu – 58:46.

Simonović, koji u prvom poluvremenu nije uputio nijedan šut, razigrao se na startu treće četvrtine, vezao je sedam poena i smanjio je razliku na šest poena – imali su crveno-beli napad da se dodatno približe, ali je Simonović izgubio loptu na prodoru, da bi De Kolo pogodio trojku na drugoj strani.

U tim trenucima Zvezda je dopustila nekoliko ofanzivnih skokova, pa se CSKA brzo vratio na dvocifrenu razliku, a posle bacanja Kurbanova bilo je 69:56.

Svaki put kada je delovalo da crveno-beli mogu da se približe, domaći su imali odgovor, a pri kraju treće četvrtine trojke su vezali Antonov i Teodosić, jednu je vratio Dženkins, pa je pred poslednji dvominutni odmor bilo 77:64 za CSKA.

Razgirao se i Teodosić, posle čije trojke je domaći tim otišao na +21 i do kraja je ostala samo formalnost i kraj meča.