EL: Efes u Top8, Zvezda ili Dačka?

Košarka 23. mar 201720:29 > 20:31
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Fenerbahče u istanbulskom derbiju rezultatom 80:77 u prvoj utakmici 28. kola Evrolige.

Efes je tako upisao 16. pobedu, kojom se plasirao u Top18 faze elitnog takmičenja. Istanbulski klub sada ima trijumf više od Crvene zvezde, koja je ostala na sedmoj poziciji pred poslednja dva kola.

Izabranici Željka Obradovića su se još ranije obezbedili plasman u nokaut fazu elitnog takmičenja, a njihov trenutni skor je 17/11.

Na samom početku meča nijedan od timova nije uspeo da se odvoji, da bi Efes napravio seriju 7:0 za vođstvo od 22:14 u 11. minutu. Od tada, domaći tim je kontrolisao vođstvo, a iako je Efes u jednom trenutku imao 17 poena prednosti, Fenerbahče je uspeo da uvede utakmicu u egal. U poslednjem minutu, Bobi Dikson je postigao trojku i primakao svoj tim na dva poena zaostatka, da bi odigrao sjajno u odbrani i izborio novi napad za svoj tim.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović, koji je pauzirao od prošle nedelje zbog povrede zgloba, promašio je trojku, da bi Nikola Kalinić napravio faul, posle kojeg je Tajler Hanikat oba puta bio siguran sa slobodnih bacanja. Na drugoj strani, vrlo brzo je napravljen faul nad Bogdanovićem, koji je smanjio zaostatak na tri poena, da bi Brendon Pol potom promašajima sa slobodnih bacanja omogućio Fenerbahčeu šut za izjednačenje. Lopte se prihvatio Dikson, ali nije bio precizan.