Zvezda opet pokorila Milano, uprkos otporu Micova

Košarka 29. dec 201720:40 > 22:53
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u 15. kolu Evrolige protiv milanskog Armanija 91:88 i tako upisala šesti trijumf u elitnom takmičenju.

Zvezdu je do šeste pobede predvodio Džejms Feldin sa 19 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Milko Bjelica je postigao poen manje, uz sedam skokova i tri proigravanja.

Matijas Lesor je postigao 14, a Tejlor Ročesti 12 poena.

U redovima milanske ekipe istakao se Vladimir Micov sa 16 poena i tri asistencije, dok su po 14 postigli Amat M’Baje i Dairis Bertans.

Klub sa Malog Kalemegdana odlično je otvorio duel i posle samo četiri minuta igre uspeo da ostvari dvocifrenu prednost.

I u drugoj deonici je Zvezda bila agresivna, a u dva navarata je imala i 17 poena prednosti.

Ipak, italijanski tim je uspeo da na pauzu ode sa samo pet poena zaostatka.

Armani je bio velika pretnja Zvezdi u drugom poluvremenu. Domaći tim je stalno hvatao rezultatski priključak, a neizvesnu završnicu obezbedio je Vladimir Micov trojkom za izjednačenje 52 sekunde pre kraja.

Zvezda je posle drame u završnici, u kojoj je ostala hladnokrvna i koncentrisana, po treći put savladala Armani u Evroligi.

Zvezda je sa skorom 6-9 na 11. poziciji na tabeli Evrolige.

Armani je doživeo 11. poraz i nalazi se na začelju.

Tok meča:

Zvezda je duel otvorila poenima Matijasa Lesora i Džejmsa Feldina, pa je posle tri minuta igre povela 9:3

Crveno-beli povećali su prednost trojkom Antića (12:3), a zatim se i Ročesti upisao u strelce sigurnim prodorom za dvocifrenu prednost (14:3), posle četiri minuta igre.

Zvezda je ušla u pravi šuterski ritam na početku meča i za šest minuta imala 4/4 za sa linije za tri poena.

Trojke su pogodili i Ročesti i Pero Antić za 20:8.

I do kraja prve deonice istakli su se Antić i Feldin, u listu strelaca upisao se i novi plejmejker crveno-belih Dilan Enis, a tim sa Malog Kalemegdana je posle uvodnih 10 minuta imao dovcifrenu prednost 29:15.

Ekipa Armanija probudila se na startu druge četvrtine i serijom 6-0 smanjila na 29:20.

Zvezda je nastavila da briljira u šutu za tri poena, a Ročesti je svojim osmim poenom vratio Zvezdi dvocifrenu prednost (32:20)

Tim Dušana Alimpijevića je na seriju Armanija na startu druge deonice odgovorila serijom 8-0, a jedan od atraktivnijih poteza viđen je polovinom druge četvrtine kada je Dejan Davidovac pogodio trojku sa oko osam metara za 37:20.

Armani je i u završnici prvog poluvremena pokušao da uhvati rezultatsku priključak trojkama Kalnietisa i Bertansa, ali i poenima kapitena milanske ekipe Ćinćarinija (41:35).

Raspoloženi Bertans smanjio je na 41:38, a zatim je trener crveno-belih Dušan Alimpijević zatražio tajm-aut.

Bitne poene za Zvezdu postigao je Nemanja Dangubić za 43:38, a Armani do isteka prvog poluvremena nije pronašao rešenje za agresivnu odbranu beogradskog tima.

Zvezda je na poluvreme otišla sa pet poena prednosti (45:40).

Zvezda mirno započinje drugo poluvreme i posle dobre odbrane i dugih napada, poenima Feldina i Lesora povećava prednost na 49:40.

Džordan Tiodor održava Armani u životu trojkom za 49:43.

Zvezda polovinom treće deonice ponovo stiže do dvocifrene prednosti poenima Lazića, Ročestija i Lesora (55:45).

Armani se ni u nastavku nije predavao, uhvatio je ponovo rezultatski priključak minut pre kraja treće deonice (59:56)

Iako Zvezda vodi tokom čitavog meča, ali su Milanezi uspeli da se posle pola sata igre u potpunosti vrate u utakmicu i pre poslednjih deset minuta priđu na pola koša zaostatka (61:60).

U nastavku je viđena voema neizvesna borba. važne poene za Zvezdu postigli su Bjelica i Lesor, ali je sa druge strane odgovor imao Gudaitis.

I kapiten Crvene zvezde Branko Lazić pogodio je bitnu trojku za 69:64.

Crveno-beli sa tri precizna šuta  (Dangubić, Lazić i Bjelica) povećavaju prednost 72:64.

Armani je nastavio da „muči“ Zvezdu, poenima Ćinćarinija i Micova, pa je Alimpijević pri rezultatu 77:74 zatražio tajm-aut, četiri minuta pre zvuka sirene.

Uz nekoliko grešaka Zvezde u napadu, Armani je lako istopio prednost crveno-belih, a ključnu trojku postigao je Micov 52 sekunde pre kraja utakmice za izjednačenje u Milanu (83:83)

Feldin je u narednom napadu odigrao mirno i bio precizan iz igre za novo vođstvo 85:83.

Bjelica je promašio zicer, ali uz faul Dairisa Bertansa, a zatim i hladnokrvo sa linije slobodnih bacanja povećao na 87:83.

Ušlo se u penal završnicu, a Zvezda je zahvaljujući hladnokrvnosti u ključnim momentima treći put zaredom pobedila Armani