Zvezda trijumfalno otvorila godinu

Košarka 02. jan 201818:53 > 20:12
KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Petrol Olimpiju u dvorani "Aleksandar Nikolić" u okviru 14. kola ABA lige rezultatom 80:76 i pobedom startovali 2018. godinu.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bio je Tejlor Ročesti sa 16 poena, uz četiri asistencije, po 13 su ubacili Dangubić i Feldin, a 12 je dodao Bjelica.

Kod Olimpije, Špan i Morgan su bili najefikasniji sa po 15 poena, a Amerikanac je uhvatio i sedam lopti, dok je 12 ubacio iskusni Domen Lorbek.

Zvezda je nastavila sa sjajnim rezultatima protiv Ljubljančana i upisala 11. pobedu u poslednjih 12 mečeva. Do trijumfa u ovom meču, šampion ABA lige je došao nešto boljom igrom u finišu treće četvrtine, kad je mini serijom 5:0 otišao na plus 6. To je, ispostavilo se, bio nenadoknadivi zaostatak za goste, pa je Zvezda rutinskom igrom u poslednjih 10 minuta privela meč kraju.

Posle te pobede, Zvezda se izjednačila na vrhu lige sa ekipom Budućnosti. Oba tima imaju po 12 pobeda i dva poraza.

Sad druge strane, Olimpija je na 10. poziciji sa skorom 5-9.

Tok meča pratite uz Sport Klub.

Ljubljančani su nešto bolje otvorili meč, Zvezda ima problema sa organizacijom napada i građenjem koša, pa je Olimpija, uz pet skokova u napadu došla do prednosti 9:4.

Posle 2+1 Nemanje Dangubića, domaći tim je preuzeo vođstvo 12:9, međutim, do kraja četvrtine Olimpija je vratila prednost u svoju korist i četvrtinu završila 16:14.

U drugoj četvrtini, probudio se Tejlor Ročesti i sa dve trojke iz isto toliko pokušaja bio je jedan od najzapaženijih na parketu, pomogavši Zvezdi da dođe do vođstva 35:33. Do kraja poluvremena, Alimpijevićev tim je uspeo da zadrži prednost i u drugi deo ulazi uz 40:37.

Bjelica je najefikasniji u redovima Zvezde sa devet poena, a po osam imaju Feldin, Dangubić i Ročesti. Kod Olimpije, Badžim je ubacio devet poena, bez promašaja.

I u trećoj četvrtini viđena je ujednačena borba. Zvezda nijednog trenutka nije uspela da se odlepi, igralo se poen za poenom, a posle trojke Špana Ljubljančani su došli do vođstva 52:50.

U finišu deonice, domaći tim je zaigrao bolje i mini serijom 5:0 otišao na plus 6 pred ulazak u poslednjih 10 minuta (62:56).

Stečenu prednost Zvezda je uspevala da očuva i u poslednjoj deonici, a posle trojke Davidovca crveno-beli su na dva minuta do kraja otišli na plus 8 (76:68).

Ipak, posle poena Lorbeka na minut i po do kraja Ljubljančani su smanjili na minus 3 i meč uveli u neizvesnu završnicu. Na drugoj strani, pogodio je Feldin odveo Zvezdu na plus 5 (78:83) i rešio pitanje pobednika.