Jankunas: Bolje je da ne znate šta nam je Šaras rekao

Košarka 12. jan 201821:48 > 21:50
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaš Žalgirisa Paulius Jankunas istakao je posle važne pobede nad Unikahom 79:77 u 17. kolu Evrolige da je ključ trijumfa njegove ekipa u dobroj odbrani.

Jankunas je pre meča primio nagradu namenjenu najkorisnijem igraču u decembru, a u pobedi nad Unikahom upisao je 14 poena, uz devet skokova i dve asistencije.

Tim iz Malage je tokom druge četvrtine imao i plus 11, ali je u nastavku ekipa trenera Šarunasa Jasikevičijusa bila sigurnija, te je nošena igrom Kevina Pangosa i Pauliusa Jankunasa izvojevala 11. pobedu u sezoni Evrolige.

Kada smo počeli da igramo bolju odbranu, počeo je i rezultat da se popravlja. To nam je pomoglo da pobedimo. Bolje je da ne znate šta nam je trener rekao na poluvremenu„, rekao je Jankunas i dodao:

Sjajan je osećaj biti MVP meseca, ali to je sada prošlost. Gledamo samo napred, želimo još mnogo timskih pobeda“.

Žalgiris je uz šest poraza na šestom mestu na tabeli, dok je Unikaha na 10. mestu sa skorom 7-10.