Bobi više poena nego minuta, Bjelica rekordno na terenu

Košarka 03. mar 201807:02 > 07:06
Abbie Parr/Getty Images

Los Anđeles Klipersi su ubedljivom pobedom protiv Njujork Niksa 128:105 nastavili trku za plasman u plej-of na Zapadu koja će biti interesantnija nego ikada ranije.

Ekipa iz Kalifornije je zabeležila treći trijumf u poslednje četiri utakmice, ali je i dalje prva ispod crte sa mečom manje i pobedom manje od Denvera koji je savladao Memfis.

Klipersi su posle lošeg prvog poluvremena (57:60) u nastavku zaigrali mnogo bolje i već u trećoj četvrtini stigli su do 17 poena viška (87:70). Maksimalnih +30 domaći su imali 4 minuta pre kraja utakmice – 119:89.

Miloš Teodosić je bio starter i za 29 minuta postigao je 7 poena (3/5 za dva, 1/3 za tri), uz po 2 skoka i ukradene lopte i 5 asistencija, dok je Boban Marjanović iskoristio šansu u finišu sa 6 poena (3/4 za dva) i 3 skoka za 5 minuta.

Lu Vilijams je postigao 21 poen (0/6 za tri) i 8 asistencija, trojica igrača Klipersa imala su po 19 poena – Ostin Rivers, Montrezl Herel i Diandre Džordan, koji je dodao i 20 skokova.

U trećem uzastopnom porazu Niksa Enes Kanter je upisao 18 poena i 14 skokova, Tim Hardavej Junior 17, a Kortni Li 15 poena.

Minesota je u Solt Lejk Sitiju upisala drugi uzastopni poraz 116:108, dok je Juta zabeležila trijumf koji je ostavlja u trci za doigravanje.

„Džezeri“ su krajem prvog poluvremena došli do dvocifrene prednosti koju više nisu ispuštali iako su gosti iz Mineapolisa sve vreme pretili.

Tandem Jute Rudi Gober – Donovan Mičel postigao je po 26 poena, s tim što je francuski centar zabeželio još 16 skokova i 4 blokade. Derik Fejvors i Džej Krauder su postigli po 15, a Riki Rubio 13 poena, uz 5 skokova i 7 asistencija.

Nemanja Bjelica je kao starter na terenu proveo 45 minuta što mu je rekodr NBA karijere i za to vreme zabeležio je 12 poena (3/8 iz igre, 2/4 za tri, 4/4 slobodna bacanja), 4 skoka, asistenciju, ukradenu i dve izgubljene lopte. Srbinu je ovo treći put u najjačoj ligi sveta da ima 40+ minutažu.

Endrju Vigins je bio najefikasniji sa 27 poena, dva manje imao je Džf Tig, a Karl Entoni Tauns 13.

„Vukovi“ su šesti na Zapadu sa učinkom 38-28.

Nikola Jokić u pobedi Denvera prvi put posle 20 mečeva nije postigao dvocifren broj poena, Nikola Vučević je bio odličan u pobedi orlanda, Golden Stejt se kockao u Atlanti, a duel je obeležila i povreda rekordera Stefa Karija.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE.