Brejk Dačke – Saletovi Lokosi izgubili dobijeno!

Košarka 10. apr 201821:39 > 21:41
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Košarkaši Darušafake pobedili su Lokomotivu Kuban u Krasnodaru posle produžetka 81:78, u prvom meču finala Evrokupa.

Turski tim je bio na ivici poraza u regularnih 40 minuta. Na 11 sekundi do kraja, ekipa Saše Obradovića je imala 72:69 i napad, međutim, prilikom ubacivanja lopte domaći igrači su pogrešili, lopta je došla do Vilbekina, koji je trojkom odveo duel u produžetak.

Tamo su gosti, osokoljeni ishodom iz finiša, prikazali bolju igru i na kraju došli do velike pobede.

Upravo je sjajni Vilbekin bio najbolji pojedinac meča sa 24 poena (5/13 za tri) i pet asistencija. Pratio ga je Kaming sa 19 poena i osam skokova.

Kod domaćih, Kulagin je imao 18 poena, sedam asistencija i šest skokova, 14 poena i sedam skokova dodao je Kolins, dok je Beb meč završio sa 13 poena.

Darušafaka je bolje otvorila meč, ali se Lokomotiva ubrzo vratila i preuzela inicijativu. U nastavku se igralo poen za poenom, da bi u finišu poslednje deonice, domaći otišli na plus 7 (70:63) i došli nadomak pobede. Ipak, usledila je sjajna igra Blatove ekipe, koja je serijom 9:2 zaključno sa Vilbekinovom trojkom uspela da odvede meč u dodatnih pet minuta i tamo slavi.

Za Lokomotivu, to je prvi poraz u Evrokupu ove sezone, posle 20 uzastopnih pobeda.

Druga utakmica na progrmu je u petak u Istanbulu, u slučaju pobede Darušafaka će biti novi šampion Evrokupa. Ako Lokosi slave, serija se vraća u Krasnodar.