Žalgiris ubedljivo do 2-1, Olimpijakos nemoćan

Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Žalgirisa slavili su u trećoj utakmici plej-of serije protiv ekipe Olimpijakosa rezultatom 80:60 i tako poveli 2:1 u seriji, a priliku da reše pitanje plasmana na fajnal-for u Beogradu imaće pred domaćim navijačima.

Tim Šarunasa Jasikevičijusa je napravio veliki korak ka Beogradu trijumfom u prvom meču na parketu Pirejaca i to posle produžetaka.

Žalgiris je posle lošijeg starta ipak uspeo da obezbedi vođstvo na kraju prve četvrtine (21:19). U drugoj su „Zeleni“ zaigrali još sigurnije, kada su i prelomili meč, a u nastavku grčki crveno-beli nisu uspeli da pronađu rešenje za napade Litvanaca.

Žalgiris je tako bez mnogo problema održavao prednost u nastavku.

Najzaslužniji za pobedu domaćeg tima bio je Brendon Dejvis sa 18 poena. Pratio ga je Jankunas Paulijus sa 13. Kevin Pengos je ubacio 12, a Aksel Tupan 10. Srpski plejmejker Vasilije Micić je za 23 minuta na parketu postigao osam poena, uz dva skoka i šest asistencija.

U redovima crveno-belih najbolji je bio Vasilis Spanulis sa 14 poena. Brajan Roberts je dodao 11, a srpski košarkaš Nikola Milutinov je za 10 minuta u igri postigao tri poena, uz po jedan skok i proigravanje.

Četvrti meč na program je u četvrtak od 19 časova, a direktan prenos možete pratiti na Sport klubu 1.