Crno-beli stotkom kroz Valjevo, Mega na startu plej-ofa

Košarka 16. maj 201819:40 > 20:39
KK Partizan

Košarkaši Partizana savladali su Metalac u Valjevu, u poslednjem kolu grupne faze Superlige Srbije, rezultatom 101:78.

Tom pobedom, crno-beli grupu B završavaju na drugoj poziciji, uz skor 9-1, i za protivnika na startu doigravanja će imati Mega Bemaks.

Sa druge strane, Metalac je porazom završio takmičenje na petom mestu.

Osim prve deonice u kojoj je viđena ravnopravna igra, gosti su bili bolji rival u ostalih 30 minuta. U drugoj četvrtini su dodali gas i na veliki odmor otišli sa plus 8, da bi u istom ritmu odigrali i treću deonicu. U njoj je viđen ključni period meča – crno-beli su napravili seriju 8:0 odlepili se na 16 razlike i već tada rešili pitanje pobednika.

Uprkos tome, tempo igre Beograđana nije opadao ni u poslednjih 10 minuta, pa su na kraju uspeli dodatno da uvećaju prednost i ubedljivo slave.

U pobedničkom timu, Amerikanac Kvame Von je bio najefikasniji sa 15 poena, dok je kapiten Novica Veličković meč završio sa jednim manje, uz četiri skoka.

Kod domaće ekipe, najbolji strelac je bio Josip Mikulić sa 17, a Mladen Pavlović i Aleksandar Vasić su dodali po 16 poena.

U preostala dva meča, FMP je ubedljivo savladao Vršac kod kuće 84:54 i sa devet pobeda i porazom potvrdio prvu poziciju pred doigravanje. Panteri će sa istim rivalom igrati u četvrtfinalnoj seriji, pošto su Vrščani sa 3-7 grupu završili četvrti.

Pogledajte rezultate i tabelu Superlige Srbije.