Silovita Zvezda deklasirala Galatu – plus 30

Košarka 30. okt 201818:52 > 19:01
KK Crvena zvezda

U petom kolu Grupa A Evrokupa Crvena zvezda ubedljivo je savladala Galatasaraj 87:57 i na taj način ostala na čelu grupe.

Crveno-beli su sve vreme bili u vođstvu, igrali su sigurno i čvrsto u odbrani o čemu svedoči samo 57 primljenih poena. U napadu je igra bila tečna i raznovrsna, a odskakali su Džo Regland sa 21 poenom, Bili Beron sa 16 (4/6 za tri). Maik Cirbes je odigrao partiju sezone sa 15 poena, Muhamed Faje je još bio dvocifren sa 12. Na drugoj strani Tai Vebster sa 16 i Zek Ogust sa 14 poena jedini su bili dvocifreni.

Zvezda je sada na čelu grupe sa skorom 4-1, ispred Monaka koji ima 3-1, Galatasaraja 2-3, Andore 2-2, Breše i Ulma sa po 1-3

Tok meča

Domaćin je bolje krenuo, posebno u fazi odbrane. Za razliku od nekih prošlih mečeva odličnu prvu četvrtinu imao je Maik Cirbes, koji je zabeležio šest poena. Isti učinak imao je Džo Regland, dok košgeterski ekipu predvodi Bili Beron sa tri pogođene trojke iz isto toliko pokušaja. Na kraju Zvezda posle prvih 10 minuta vodi 26:13.

U istom ritmu nastavili su crveno-beli i u drugoj četvrtini. Odbrana je bila sjajna, primljeno je ponovo samo 13 poena, a razlika je porasla na 18 poena (44:26). Beron je nastavio da rešeta van linije 6.75 (4/6 trojke), a isto 12 poena postigao je Regland. Cirbes je takođe bio dvocifreni sa 10 poena uz samo jedan promašaj iz igre.

Nešto otresitije Galatasaraj je započeo drugo poluvreme, ali Zvezda je ubrzo odbila nalete i nastavila da diže razliku. U trećoj deonici prvi put je primila 20 i više poena, ali je i ovaj period dobila 25:21. Beron (16) i Regland (14 poena) nastavili su da predvode napad srpskog šampiona, ali priključili su im se i Faje (10) i Odžo (devet poena). Rutinski je Zvezda, u istom stilu privela kraju i poslednjih 10 minuta, u kojoj je na kraj došla i do 30 razlike.