Neprijatno veče za Sikserse i Sparse

Košarka 05. nov 201803:22 > 03:32
Gregory Shamus/Getty Images

San Antonio Sparsi poraženi su kod kuće od Orlando Medžika, Filadelfija je izgubila od Bruklin Netsa, dok su Vašington Vizardsi savladali na domaćem parketu ekipu Njujork Niksa.

U prvom poluvremenu duela Bruklina i Filadelfije su Netsi imali najveću razliku od plus četiri, a do nje su došli tek na kraju druge četvrtine. U trećem periodu domaća ekipa uspeva da slomi protivnika, i to tako što su dobili taj perio 41:28. Tada je Bruklin prvi put ostvario dvocifrenu prednost, a do kraja Siksersi nisu ugrozili vođstvo protivnika. Na kraju je meč završen rezultatom 122:97.

Dianđelo Rasel i Ronde Holis Džeferson su bili najefikasniji kod pobedničkog tima sa 21 poenom, dok je Džanan Musa za tri minuta ubacio četiri poena. Kod Filadelfije je Ben Simons imao 20 poena, Džoel Embid je uz 14 skokova imao 16 poena, a Dario Šarić je duel završio sa 14.

Neprijatno veče imali su i San Antonio Sparsi koji su kod kuće poraženi od Orlanda 117:110. Gosti sa Floride su u prvoj četvrtini već napravili dvocifreni plus i konstantno su na meču u Teksasu diktirali tempo utakmice, a samim tim i rezultat. Spursi su poslednju četvrtinu dobili 10 razlike, ali nisu uspevali da se ozbiljnije vrate i nisu ni prišli ekipi Medžika.

Eron Gordon je kod Orlanda bio najbolji sa 26 poena, dok je Nikola Vučević ubacio 13 za 32 minuta provedena na parketu. Demar Derozan je bio najbolji kod San Antonija, on je ubacio 25 poena, dok je bivši igrač Partizana Davis Bertans kao starter ubacio osam poena.

Vašington Vizardsi su ostvarili tek drugu pobedu u sezoni i to protiv Njujorka kod kuće 108:95. Vizardsi su konstantno vodili u ovom meču, imali su pre poluvremena dvocifrenu prednost, a Niksi su najozbiljnije zapretili krajem trećeg perioda. Tada su prišli na minus tri, a zatim su došli i do izjednačenja. Ipak tada Džon Vol i Bredli Bil pogađaju važne koševe za Vašington koji uz dobru odbranu opet beži protivniku.

Do kraja domaći nisu imali većih problema, a najefikasniji su bili pomenuti Vol i Bil sa 26 odnosno 22 poena. Enes Kanter je kod Niksa imao 18 poena.