Košarka 17. jan 201922:14 > 22:17
Euroleague Basketball

U mečevima 19. kola Evrolige na programu u četvrtak od 20 časova Olimpijakos je bio bolji od Himkija u Atini, dok je Makabi u Tel Avivu savladao Barselonu.

Pirejci su zabeležili 12. pobedu u elitnom takmičenju savladavši Himki 71:57.

Posle boljeg početka utakmice Olimpijakos je imao problema sa Himkijevom odličnom odbranom u prvih pet minuta druge četvrtine, kada grčki tim nije dao nijedan koš. Ipak, serijom 9-0 Olimpijakos je došao do dvocifrene razlike na poluvremenu. U nastavku proradio je šut crveno-belih za tri poena, uz odličnu defanzivnu igru i to je bilo dovoljno da se obezbedi pobeda.

Srpski centar Nikola Milutinov, koji se vratio u ekipu posle bolesti, bio je igrač utakmice sa 13 poena (3/3 iz igre, 7/8 penali) i sedam skokova za 28 minuta. U pobedničkoj ekipi po 14 poena dodali su Saša Vezenkov i Kostas Papanikolau, dok je Janis Strelnijeks imao 11, a iskusni Jorgos Printezis 10, uz 8 skokova.

Na drugoj strani, u redovima Himkija, koji i dalje ne računa na Alekseja Šveda, najbolji je bio Džordan Miki sa 21 poenom i sedam skokova. Nekadašnji reprezentativac Srbije Stefan Marković je za 28 minuta na parketu imao 2 poena (1/1 iz igre, 0/2 penali), 3 skoka i 5 asistencija.

Siguran trijumf, a treći uzastopni u takmičenju, zabeležila je ekipa Makabija, koja je pred svojim navijačima bila bolja od Barselone rezulttaom 99:83. Domaćin je u jednom trenutku imao i 40 poena prednosti, ali su na kraju, dobrom serijom od 20-0 na početku poslednje četvrtine, gosti uspeli da ublaže poraz.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Tarik Blek sa 16 poena, jedan manje upisali su Vilbekin i O‘Brajant. U timu Svetislava Pešića Pau Ribas je imao 13.

Olimpijakos je sada peti sa skorom 12-7, a u narednom kolu u derbiju gostuje Olimpijakosu, dok je Makabi sada na 11. poziciji sa 8 pobeda, a u sledećoj rundi dočekuje Panatinaikos.

U prvom meču dana koji su igrali CSKA i Bajern „Armejci“ su slavili rezultatom 77:70.