Meloun: Jokić? To rade veliki igrači

Košarka 29. jan 201907:07 > 07:14
Matthew Stockman/Getty Images

Trener Denvera Majk Maloun hvalio je igru svojih igrača posle preokreta protiv Memfis Grizlisa i pobede 95:92.

Nagetsi su u ovoj utakmici gubili čak 25 razlike, ali su na kraju ipak uspeli da trijumfuju uz mnogo bolju odbranu u drugom poluvremenu.

Nismo bili spremni večeras, nije bila dobra prva četvrtina i oni su to iskoristili i napravili 25 poena razlike. Rekao sam starterima imate pet minuta da pokažete da želite da igrate. Počeli smo da igramo dobru odbranu, imali smo dobru energiju, ostali smo uvek u igri. Malik Bizli je bio važan u tom momentu kao i odbrana i to nas je dovelo da smo u poslednjoj četvrtini smo dobili 32:15 i to pokazuje veliki karakter“, poručio je trener Meloun koji je hvalio igru Malika Bizlija, Nikole Jokića ali i cele ekipe u drugom poluvremenu.

„Intenzitet je bio veći, jasno im je bilo da je prvo poluvreme bilo neprihvatljivo. Tu mislim na sve nas. U drugom poluvremenu su promenili mentalitet i bili su agresivniji, a ono što je važno naterali smo ih na 20 izgubljenih lopti a to je na gostujućem terenu to je sjajno. Bizli je bio ključ, Džoker je pogodio takođe bitan koš posle tajmauta protiv jednog od najboljih odbrambenih igrača na niskom postu i to rade veliki igrači. Malik nas je međutim stavio u tu situaciju. Klupa nam je bila fenomenalna i nikad nismo odustali i moramo da budemo ponosni na to„, dodao je trener Denvera koji je naglasio da su Nagetsi danas imali osećaj zajedništva i da je ovo timska pobeda.

NIsmo imali energiju u prvom poluvremenu, izašli smo ravni kao palačinke. Svi su doprineli preokretu, i oni na parketu i oni na klupi. Drugo poluvreme je bilo zajednički poduhvat. Na parketu su bili igrači koji su doprineli, na klupi su bili oni koji su bodrili i imali smo pozitivan momenat“, kaže Meloun.