Jokić bez goriva u Detroitu

Košarka 05. feb 201903:22 > 03:31
Matthew Stockman/Getty Images

Denver Nagetsi su poraženi u meču NBA lige od Detroit Pistonsa na gostovanju rezultatom 129:103. Atlanta je slavila protiv Vašingtona 137:129. Pobede su ostvarili i Indijana i Milvoki.

Prva četvrtina u Detroitu je bila veoma uzbudljiva i efikasna, a nju je Denver dobio 36:34. Iza toga međutim Pistonsi igraju mnogo bolje i do poluvremena dolaze na plus 13. Detroit je u ovom meču imao mnogo bolji skok od gostiju iz Kolorada i to je bilo presudno posebno u drugom poluvremenu. Pistonsi su meč prelomili početkom četvrte četvrtine koju su počeli serijom 9:2, i tada su napravili 21 poen prednosti.

U ovom meču je najefikasniji bio Andre Dramond sa 27 poena i 12 skokova, dok je Trej Lajls kod Denvera imao 20 poena. Nikola Jokić je za 26 minuta na parketu pribeležio 16 poena uz šut iz igre 7/17 i svega tri skoka.

Atlanta je u Vašingtonu mnogo bolje otvorila meč i vodila je 35:20 posle prvih 12 minuta. Držali su Hoksi tu prednost sve do pred kraj drugog dela kada su Vizardsi napravili seriju 13:3 koja ih je rezultatski vratila na jedan posed minusa. U nastavku Atlanta opet uspeva da ode na dvocifrenu razliku, a iako su Hoksi konstantno do kraja vodili Vizardski su pretili da se vrate. Više puta su bili nadomak egala, ali je u poslednjoj četvrtini ključne poene pogađao Torin Prins, uz jednu važnu trojku Vinsa Kartera.

Prins je bio i najefkasniji sa 21 poenom, dok je kod Vašingtona Bredli Bil ubacio 27.

Indijana i Nju Orleans su igrali veoma zanimljiv meč u Luizijani gde nijedan tim nije napravio osetniju razliku. Najvećih +11 za Pejserse je bilo u trećem periodu ali su se Pelikansi vratili i uveli meč u neizvesnu završnicu. Prišao je Nju Orleans na samo poen razlike, ali je zatim Daren Kolison pogađao za Pejserse i sa šest poena ih doveo pred trijumf. Rezultat na kraju je bio 109:107 za Indijanu.

Kolison je ubacio 22 poena, dok je Bojan Bogdanović postigao 14 uz slab šut iz igre 4/12. Džalil Okafor je imao 25 poena kod Nju Orleansa, a Nikola Mirotić nije ulazio u igru.

Milvoki je slavio u Bruklinu protiv Netsa 113:94. Baksi su vodili od početka, a meč su prelomili u trećoj četvrtini posle koje su vodili 23 razlike. Janis Adetokumbo je imao 30 poena kod Baksa, 15 skokova i devet asistencija dok je Dianđelo Rasel kod Bruklina ubacio 18.