Dobra Fila, dobar i Bobi; Bojan vodio Indijanu

Košarka 13. mar 201902:36 > 02:40
Mitchell Leff/Getty Images

U prva dva meča odigrana u NBA u noći između utorka i srede pobede su zabeležili Filadelfija i Indijana.

Košarkaši Filadelfije slavili su na svom parketu protiv Klivlend Kavalirsa i do pobede došli rezultatom 106:99.

Fila je napravila veliku razliku već u prvoj četvrtini koji je dobila sa 24:12, ali su gosti zaigrali mnogo bolje u drugoj deonici. Ipak, prednost Filadelfije smanjila se samo na +6.

U drugom poluvremenu su rivali bili ravnopravniji na terenu pa smo dobili i zanimljiviju utakmicu, Kavsi su čak pred kraj uspeli i da povedu, ali samo sa poenom prednosti što za Filadelfiju i nije bio veliki izazov pa su domaći sigurno priveli meč kraju.

U odsustvu Džimija Batlera koji je dobio priliku da odmori, Filadelfiju je predvodio Ben Simons sa 26 poena, 10 skokova i osam asistencija. Po 17 poena su imali Džejdžej Redik i Džoel Embid, a Embid je na to dodao i 19 skokova od čega 16 u odbrani.

Boban Marjanović je odigrao 13 i po minuta i za to vreme ubacio 11 poena uz pet skokova, dve asistencije i jednu blokadu.

U Klivlendu je najbolji bio Kolin Sekston sa 26 poena, 18 je dodao Džedi Osman, a Ante Žižić je za 34 minuta u igri postigao 12 poena uz pet skokova i dve asistencija.

Filadelfija sada ima skor 43 – 25, a Klivlend 17 – 51.

Indijana je pobedu zabeležila na svom parketu i uz rezultat 103:98 zadala novi udarac Njujork Niksima. Pejsersi sada imaju 43 pobede i 25 poraza, a ovaj trijumf došao je nakon dva vezana poraza. Niksi uz samo 13 pobeda imaju 55 poraza.

Za dva poena su nakon prve deonice bolji bili Niksi, ali je to, i mnogo više, Indijana nadoknadila u nastavku pa je mogla sebi da dozvoli i malo usporeniju poslednju deonicu koju su dobili Niksi sa sedam razlike, ali nedovoljno da izbore bar produžetak u ovom meču.

Vođstvo Niksa postalo je prošlost u drugoj polovini druge četvrtine, a do tada je u pojednim momentima išlo i do +10. I to Njujorčani nisu umeli da iskoriste.

Indijanu je predvodio sjajni Bojan Bogdanović koji je meč završio sa 24 poena, četiri skoka i dve asistencije. Pratio ga je sa 16 poena Daren Kolison, a poen manje dao je Majls Tarner koji je imao i devet skokova, četiri asistencije i po dve blokade i ukradene lopte.

U poraženom timu najefikasniji je bio Demijen Dotson sa 18 poena, Kevin Noks je dao 16, a Deandre Džordan je meč završio sa 12 poena i 16 skokova.