Pobede Denvera i Portlanda: Jokić, Nurkić, Zubac

Matthew Stockman/Getty Images

Denver Nagetsi bili su na svom parketu ubedljivi protiv Minesote, a pobedu u noći između utorka i srede zabeležio je i Portland.

Denver je pred svojim navijačima savldao Minesotu i slavio sa 133:107.

Sve vreme su Nagetsi gospodarili svojim parketom nakon što su se ekipe nekoliko puta smenine u minimalnom vođstvu početkom meča. Prednost Denvera stizala je i do 26 poena tokom duela.

Do 44. pobede u sezoni domaćine je sa 30 poena predvodio Džamal Marej. Pol Milsap dodao je 23 poena. Nikola Jokić igrao je 26 i po minuta i za to vreme ubacio 18 poena uz osam skokova i sedam asistencija, a imao je i jednu blokadu. Jokić je šutirao devet od 14 iz igre.

U Minesoti je najbolji bio Karl Entoni Tauns sa 34 poena i deset skokova.

Portland je slavio na gostovanju Los Anđeles Klipersima i do pobede došao rezultatom 125:104.

Prvo poluvreme rezultatski je pripalo Klipersima, ali je u drugom poluvremenu gostujući tim bio bolji. Posebno se to odnosi na četvrtu deonicu koju je Portland dobio sa 40:20.

Sidžej Mekolum je predvodio Portland sa 35 poena, Jusuf Nurkić je bio odličan sa 20 poena i 12 skokova, a imao je i dve asistencije. Demijan Lilard imao je 20 poena uz 12 asistencija.

Na drugoj strani, Kliperse je predvodio Montarzel Harel sa 22 poena i 11 skokova. Ivica Zubac je zabeležio dabl – dabl sa 10 poena i 15 skokova od čega devet u napadu.