Španija sa pola gasa preskočila Poljsku

Košarka 10. sep 201916:49 > 16:52
Yifan Ding/Getty Images

Reprezentacija Španije je u polfinalu Svetskog prvenstva pošto je u četvrtini finala eliminisala Poljsku rezultatom 90:78. U polufinalu će joj rival biti bolji iz duela Australije i Češke.

Španija je tokom celog meča maltene bila u prednosti, a polovinom druge četvrtine je „crvena furija“ došla i do +10. Ipak Poljaci su napravili seriju 9:1 i tako se vratili u meč do poluvremena što je nagovestilo da se neće poredavati ni u drguoj polovini utakmice.

Španija je i tada kontrolisala rezultat, ali je Poljska imala još jednu kvalitetnu seriju u poslednjoj deonici pa su tako na 5 i po minuta prišli na minus četiri (76:72). Ipak naredna tri minuta uporni Poljaci ostaju bez koša što je Španiji bilo dovoljno da preko Klavera, Vilija Ernangomesa i Rubija zatvore utakmicu.

Rubio je bio najefikasniji sa 19 poena, Vili Ernangomes je imao 18, a Rudi Fernandes 16. Kod Poljaka je Ej Džej Sloter imao 19 poena.