Kingsi ispustili +7 za 89 sekundi, Bjelica 5, Bogdan 9p

Košarka 07. dec 201905:17 > 05:34
Christian Petersen, Getty Images Sport

Sakramento Kingis poraženi su u ultra neizvesnoj utakmici u gostima od San Antonio Sparsa 105:104 posle produžetka. Gosti su imali veliku šansu za pobedu, ali su je prokockali u poslednjih minut i po predviđenog vremena.

Neverovatna utakmica u Teksasu, posebno njena završnica. Bilo je mnogo rezultatskih amplituda, ali je delovalo da će sve biti gotovo kada su Kingsi pogotkom za tri poena Korija Džozefa na minut i 43 sekunde do kraja stekli ogromnih +9. U poslednjih minut i po imali su sedam poena prednosti, ali je usledio neobjašnjiv pad. Sparsi su napravili seriju 6-0 za svega 42 sekunde i smanjili na samo pola koša 47 sekundi pre kraja. Gosti su preko Harisona Barnsa pogodili dva slobodna bacanja za 100:97 14 sekundi pre kraja. Ali ispostavilo se da je to bilo više nego dovoljno vremena da Belineli pogodi trojku četiri sekunde pre kraja za produžetak. U njemu vodila se velika borba, prva dva minuta nije bilo koša i onda je Derozan pogodio dva bacanja. Ipak, ključne poene za pobedu postigao je Marej Palap 29 sekundi pre kraja produžetka. Sakramento je u poslednjem napadu imao čak tri šuta, jedan Hild i dva Ariza, ali nijedan nije ušao u koš i pobeda je pripala Sparsima.

Srpski igrači nisu bili preterano zapaženi. Nemanja Bjelica je meč završio sa pet poena, a svih pet postigao je u trećoj četvrtini, gde je zajedno sa Hildom inicirao veliki preokret i Kingsi su sa -10 došli do +3 na početku četvrte deonice. Imao je očajan šut iz igre 2/11, 1/5 za tri poena, devet skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte. Bogdanović je meč završio sa devet poena, uz šut iz igre 4/12, a za tri poena 1/6. Imao je i četiri skoka i ukradenu loptu. Kod Kingsa najefikasniji bio je Badi Hild sa 23 poena, uz šut iz igre 10/27 i 3/11 za tri poena, a Herison Barns završio je meč sa dabl dabl učinkom od 21 poena i 10 skokova. Na drugoj strani kod pobednika istakao se tandem Oldridž-Derozan sa po dabl dabl učincima. Oldridž 19 poena uz 13 skokova a Derozan 15 poena i 10 skokova, uz sedam asistencija. Sakrameno je 12. na Zapadu sa skorom 8-13, dok su Sparsi 11. sa 9-14.

Denver Nagitsi nastavljaju sa promenjivim igrama. Posle pobede nad slabašnim Njujork Niksima pretrpeli su lak poraz u Ti Di Gardenu od Boston Seltiksa 108:95. Dobra stvar za ekipu iz Kolorada je činjenica da, za razliku od nekih prethodnih utakmica, ovog puta najbolji igrač Nikola Jokić odigrao u skladu sa onim što se od njega očekuje. Može se reči da je bio jedini raspoložen kod gostiju, a upravo kada je bio na klupi Seltiksi su se odlepili u prvoj četvrtini i došli do svog ritma. Bilo je 33:26, ali domaćin se već razigrao, posebno Džejson Tejtum, koji je terorisao odbranu Denvera iz svih pozicija. Ključna je bila treća četvrtina koju su Seltiksi dobili 32:19 i tako stekli +20, što je bilo nenadoknadivo za ekipu Majka Melouna.

Reprezentativac Srbije na kraju je meč završio sa dabl dabl učinkom od 30 poena (šut iz igre 13/21, 1/5 za tri poena) i 10 skokova, uz četiri asistencije i dve blokade. Pored njega u redovima gostiju dvocifren je bio još samo Džamal Marej sa 10 poena. Na drugoj strani Tejtum je bio najefikasniji sa 26 poena, imao je i sedam skokova i pet asistencija, dok je Kemba Voker meč završio sa 19 pogodaka. Denver je četvrti na Zapadu sa skorom 14-6, dok je Boston zadržao drugo mesto Istoka sa skorom 16-5.

U derbiju večeri Klipersi su u gostima poraženi od Milvokija 119:91. Kod pobednika briljirao je Janis Adetokumpo sa dabl dabl učinkom 27 poena i 11 skokova, a na drugoj strani dabl dabl je bio i Ivica Zubac sa 14 poena (6/10 iz igre) i 12 skokova, uz dve asistencije, a samo je Kavaj Lenard sa 17 poena bio efikasniji u gostujućoj ekipi.

Oklahoma je ubedljivo savladala Minesotu 139:127. Ostali rezultati: Šarlot – Bruklin 104:111, Klivlend – Orland 87:93, Detroit – Indijana 108:101, Čikago – Golden Stejt 98:100, Majami – Vašington 112:103.