SAD prejake za Srbiju na startu kvalifikacija za OI

Košarka 06. feb 202019:48 > 21:39
fiba.basketball

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije počela je kvalifikacije za Olimpijske igre porazom od SAD 88:69, ali prave borbe tek slede.

Srbija se dobro nosila čitavo prvo poluvreme protiv reprezentacije koja nije izgubila meč 14 godina. Odlučujuća je bila treća četvrtina, u kojoj su Amerikanke pokazale klasu i dobile taj period 28:13. Ipak, ono što može da raduje selektora Marinu Maljković je dobijena poslednja četvrtina 22:18.

Kod Srbije najefikasnije bile su Jelena Bruks i Ana Dabović sa po 13 poena, Saša Čađo zabeležila je 12, a Tina Jovanović dodala je 11. U pobedničkom timu Adža Vilson bila je najefikasnija sa 16 poena, a Skilar Daglas postigla je poen manje.

Srbiju u subotu očekuje, verovatno odlučujući meč protiv Nigerije.

Tok meča

Srbija je dobro počela, povela je 6:4. Međutim, od tada kriza u napadu, neka loša rešenja u završnici napada i to su Amerikanke iskoristile za seriju 7-0 i vođstvo 11:6. Doduše, ni Amerikanke ne briljiraju, ali na kraju prve četvrtine imaju +6 – 20:14.

Ni na početku druge četvrtine nije se promenila situacija na terenu. Srbija se dosta muči u napadu, a Amerikanke povećavaju prednost i na sredini druge deonice dolaze prvi put do dvocifrene prednosti – 28:17. Imale su Amerikanke najviše i 14 poena razlike, ali izabranice Marine Maljković nastavile su sa borbenom igrom i dominacijom u skoku i smanjile minus na podnošljivih 42:34.

Start treće četvrtine nije se razlikovao od prethodne dve. Ponovo bolji ulazak Amerikanki, koje su u jednom trenutku došle do ogromnih 23 razlike – 70:47. Tim rezultatom završena je treća četvrtina i može se reći da su velike favoritkinje praktično obezbedile pobedu.

Amerikanke su u poslednjih 10 minuta spustile gas, pa je Srbija na kraju uspela da dobije ovu četvrtinu 22:18 za konačnih 88:69 za velikog favorita.