Reptorsi bolji u penal završnici od Kingsa

Košarka 09. mar 202006:29 > 06:34
Elsa/Getty Images

U noći između nedelje i ponedeljka Toronto Reptrosi su savladali Sakramento Kingse 118:113.

U prvom poluvremenu je rezultat bio uglavnom u egalu da bi u trećoj četvrtini akutelni šampion imao dvocifreno vođstvo. U četvrtoj četvrtini se međutim Sakramento vrađa, a koševima Bogdanovića su Kingsi izjednačili. Trojkom Diarona Foksa je Sakramento čak i poveo na tri minuta do kraja a usledila je penal završnica u kojoj je koncentrisan bio Psakal Sijakam.

Važne promašaje u poslednjem minutu su imali Bogdanović i Foks, dok je Sijakam ubaicio još jednu važnu dvojku na pola minuta do kraja.

Norman Pauel i Kajl Lauri su bili najefikasniji kod Toronta sa 31 odnosno 30 poena, Sijakam je imao 23, dok je Diaron Foks kod Sakramenta ubacio 28. Bogdan Bogdanović je meč završio sa devet poena dok je Nemanja Bjelica ubacio 14.

Bruklin Netsi su u drugom poluvremenu protiv Čikaga imali lepu prednost koju su uspeli da sačuvaju. Međutim Bulsi su stizali protivnika i na samom kraju su čak došli na minus jedan, što je ipak bilo prekasno i Netsi su dobili 110:107. Spenser Danvidi je bio najefikasniji sa 24 poena, dok je kod Čikaga Oto Porter ubacio 23.

Hjuston je imao još jedno loše šutersko veče jer je poražen kod kuće od Orlanda 106:126. RAzlika je bila i veća tokom prvog poluvrmena, a Roketsi su šutirali svega 9/32 za tri poena. Di Džej Ogastin je imao 24 poena kod Orlanda, Nikola Vučević je ubacio 16, dok su kod Hjustona Rastel Vestbruk i Džejms Harden imali 24 odnosno 23. Vestbruk je imao plus minus -29.

Dalas je poražen od Indijane 112:109. Mevsi su bili u zaostatku sve do poslednje deonice kada su čak imali i prednost, ali su Pejsersi serijom 8:0 okrenuli rezultat u samoj završnici. Mevsi su ostali bez koša iz igre u poslednjih četiri i po minuta.

Majami je bio ubedljiv protiv Vašingtona 100:89 uz odličnu poslendju četvrtinu u kojoj je ekipa sa Floride primila svega 17 poena. Bem Adebajo je imao 27 poena, Goran Dragić 11, dok je Šabaz Nepijer u Vašingtonu ubacio 27.

Klivlend je posle produžetaka dobio San Antonio 132:129. Sparsi su obrisali veliki deficit u drugom poluvremenu da bi izborili i produžetak u kom su Kavsi imali raspoložene Dramonda, Delavedovu i Kevina Lava. Dramond je biio najefikasniji sa 28 poena i 17 skokova, dok je kod Sparsa Derozan ubacio 25 poena.

Njujork je bio bolji od Detroita 96:84 u utakmici koju su Niksi prelomili u poslednjem periodu. Džerom Rendl je imao 22 poena za pobedničku ekipu, dok je Kristijan Vud ubacio 22 za Pistonse.