Buker se uželeo koševa, Portland kroz OT do pobede

Košarka 01. avg 202000:27 > 00:32
Kim Klement - Pool/Getty Images

Finiks Sansi su savladali Vašington Vizardse 125:112 u petak uveče u okviru nastavljene NBA lige. Portland je dobio ekipu Memfisa 140:135 posle produžetka.

Finiks je uprvom poluvremenu napravio lepo vođstvo. Odmah je ova napadački potentna ekipa pokazala koliko joj je košarka nedostajala pa su dobili prvo poluvreme sa čak 67:52. Vizardsi su odigrali nešto bolje u trećoj deonici, ali razliku nisu uspeli da smanje manje od sedam poena.

U poslednjoj četvrtini su Sansi ipak uspeli da održe prednost i da zadrže Vizardse na bezbednoj razdaljini. Imali su nekoliko raspoloženih igrača, a najbolji je bio Devin Buker koji je ubacio 27 poena. Deandre Ejton je ubacio 21, dok su odlično pomogli Dario Šarić sa 16 i Riki Rubio sa 15 poena. Rui Hačimura je kod Vašingtona imao 21 poen.

Portland je dobio ekipu Memfisa posle produžetka. Bila je to utakmica uglavnom u znaku Trejl Blejzersa, ali je Memfis uspeo da anulira prednost Portlanda u trećoj četvrtini. Imao je Memfis i devet poena viška polovinom četvrte četvrtine, da bi zatim sjajno odigrali Nurkić i Lilard, da bi svojim poenima Karmelo Entoni doneo skoro pobedu Portlandu. Imao je taj tim prednost 124:122 na pola minuta do kraja. Brendon Klark je izjednačio, a potom Entoni promašio trojku za pobedu na sedam sekundi do kraja.

U prva tri minuta produžetka Grizlisi nisu znali za koš i serijom 11:0 Portland pravi put ka pobedi mada se Memfis umalo vratio na 1:14 do kraja kada ja bilo 132:135. Lilard potom svojim koševima rešava meč.

Dejm je meč završio sa 29 poena, Si Džej Mekolum je imao 33, a Jusuf Nurkić 18. Karmelo Enotni je imao 19 poena. Mario Hezonja se lepo pokazao sa osam poena. Džeren Džekson je imao 33 poena kod Memfisa. U tom timu je Marko Gudurić presedeo meč na klupi.